Portal Pszczelarski

W Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej ruszają warsztaty pszczelarskie 2019

pszczelarstwo śląskie edukacja pszczelarska warsztaty pszczelarskie Sekrety pszczół

Jak informuje portal pless.pl, w Pszczynie w województwie śląskim miejscowi pszczelarze będą prowadzić zajęcia pt. "Sekrety pszczół". Warsztaty przeznaczone dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych odbędą się w miejscowym skansenie – Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej.

Zdaniem organizatorów, celem tego projektu jest "przybliżenie zagadnień z zakresu edukacji przyrodniczej, ekologii oraz ochrony środowiska". Program zajęć obejmuję m.in. spacer po skansenie pod kątem historii hodowli pszczół, zapoznanie się z podstawowymi pojęciami z dziedziny pszczelarstwa, przybliżenie życia pszczelej rodziny, a także z tajników produkcji miodu. Dzięki zakupionym kapeluszom pszczelarskim będzie również możliwość odwiedzenia czynnej pasieki.

Zajęcia mają być prowadzone przy wykorzystaniu różnego rodzaju pomocy dydaktycznych, jak prezentacji multimedialnych, tablic ze zdjęciami, sprzętu pszczelarskiego, eksponatów ze skansenu czy produktów pszczelich. Każdy uczestnik otrzyma dodatkowo materiały edukacyjne, a organizatorzy przewidują również organizację quizów i zabaw.

Planowany czas trwania warsztatów to 1,5 godziny, natomiast ich koszt dla jednej osoby to 14 złotych. Konieczne jest jednak uprzednie skontaktowanie się, telefonicznie lub mailowo, z pracownikami skansenu w celu ustalenia konkretnego terminu zajęć.

Opracowano na podstawie:

Pless.pl, "Sekrety pszczół" w sekretnej Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, http://najnowsze.pless.pl/57051-sekrety-pszczol-w-sekretnej-zagrodzie-wsi-pszczynskiej-pszczyna.htm, Data publikacji: 2019.03.04, Data odczytu: 2019.03.08



Liczba wyświetleń artykułu: 966

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Propolis - produkt pszczeli

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Ogórki z miodem

Kurczak teriyaki z miodem