Portal Pszczelarski

Kradzież 10 uli w Charbinie (powiat słupecki) 2019

Źródło informacji i zdjęć: facebook.com/PasiekaDaryUla/photos/a.122183117937045/1353757884779556/

pszczelarstwo wielkopolskie kradzież uli

Jak informują na swoim fanpage pszczelarze z Pasieki DaryUla.pl, w dniach między 7.03.2019 a 14.03.2019 skradziono z ich pasieki zlokalizowanej w Charbinie nad jeziorem Niedzięgiel (3 km od Powidza) 10 uli wielkopolskich styropianowych produkcji firmy Babik. Ule były różnokolorowe - w kolorach zielonym, żółtym i niebieskim. Razem z ulami zabrano trzy bardzo charakterystyczne stojaki pod ule widoczne na zdjęciu (charakterystyczne gdyż wykonane specjalnie dla pszczelarzy z Pasieki Dary Ula).

Skradzione stojaki pod ule z Pasieki DaryUla.pl

To przykra wiadomość, tym bardziej, że prawdopodobnie musiała to zrobić osoba, która miała styczność z pszczołami. Żalu nie kryją właściciele pasieki publikując wpis: "Pęka nam serce, że w taki sposób nasze pszczoły i nas potraktował inny "pszczelarz". Kradzieże uli i pszczół to niestety coraz powszechniejszy proceder, nie mający nic wspólnego z etyką zawodu, o którą trudno podejrzewać złodzeja... :(".

W schwytaniu złodzieja lub złodziei ma pomóc nagroda w wysokości 2000 zł wypłacona za wskazanie sprawcy kradzieży pszczół (bezpośredni kontakt: Michał Imbiorowicz 724 098 490) oraz zaangażowanie pszczelarzy i miłośników pszczół. 

Cenne wskazówki przekazali sami właściciele na swoim fanpage:

"Co możecie zrobić?

  1. Prosimy o UDOSTĘPNIENIE tego postu tak, aby dotarł do jak największej liczby odbiorców.
  2. Zwróćcie uwagę, czy pszczelarzowi w okolicy nie powiększyła się po zimie pasieka - to zjawisko nie jest możliwe w okresie marca.
  3. Prosimy o znak, jeśli zobaczycie stojaki pod ulami takie jak na zdjęciu (...) - prosimy o lokalizację.
  4. Będziemy wdzięczni za każdą wskazówkę, która pomoże nam odnaleźć nasze pszczoły!"

 

AKTUALIZACJA 2019.03.17

Informacja opublikowana przez DaryUla.pl w komentarzu do naszego posta o kradzieży 10 uli: "Dobra wiadomość- nasz apel o pomoc zobaczyło ponad 80 tysięcy osób i dzięki ich zaangażowaniu udało nam się odnaleźć nasze pszczoły. Są całe i zdrowe mimo że warunki ich kradzieży i przechowywania były okropne. Aktualnie jesteśmy z nimi w drodze, jak ogarniemy sytuacje zamieścimy informację na naszym facebooku. Dziękujemy za podanie dalej!"

Informacja z fanpage DaryUla.pl: "

DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ POMOC!!

Dzięki Waszemu odzewowi informację o kradzieży uli zobaczyło ponad 200 tysięcy osób! Takie zaangażowanie nie mogło pójść na marne, już wczoraj otrzymaliśmy pierwsze sygnały i wskazówki, dziś rano dostaliśmy sporo zdjęć wraz z lokalizacją uli. Potwierdziliśmy ją osobiście- znajdowały się na terenie posesji w powiecie wrzesińskim. Ule były stosunkowo uszkodzone, jedna z rodzin pszczelich nie przetrwała. W asyście policji odebraliśmy całość od zaskoczonego złodzieja, którego teraz czeka go sprawa karna. Staraliśmy się oddzwonić do wszyskich, który zarówno bezpośrednio i pośrednio przyczynili się do odzyskania naszych pszczół. Dziękujemy za każde udostępnienie, każdą informację, każdą wzmiankę. Część nagrody trafi na cele charytatywne. Dzięki WAM nie straciliśmy wiary w ludzi. Jeszcze raz ogromne DZIĘKUJĘ- dobro wraca :)"

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2505

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2019-03-17 08:37:30

juz mialem pisac ze co za hamstwo ze znowu kradnom pszczoly ale widze ze sie znalazly juz bardzo szybko extra!

blondynekkrk 2019-03-17 17:54:03

Taki finał to ja rozumiem! Super! Oby złodzieja spotkał najwyższy wymiar kary!  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku