Portal Pszczelarski

Kradzież 10 uli w Charbinie (powiat słupecki) 2019

Źródło informacji i zdjęć: facebook.com/PasiekaDaryUla/photos/a.122183117937045/1353757884779556/

pszczelarstwo wielkopolskie kradzież uli

Jak informują na swoim fanpage pszczelarze z Pasieki DaryUla.pl, w dniach między 7.03.2019 a 14.03.2019 skradziono z ich pasieki zlokalizowanej w Charbinie nad jeziorem Niedzięgiel (3 km od Powidza) 10 uli wielkopolskich styropianowych produkcji firmy Babik. Ule były różnokolorowe - w kolorach zielonym, żółtym i niebieskim. Razem z ulami zabrano trzy bardzo charakterystyczne stojaki pod ule widoczne na zdjęciu (charakterystyczne gdyż wykonane specjalnie dla pszczelarzy z Pasieki Dary Ula).

Skradzione stojaki pod ule z Pasieki DaryUla.pl

To przykra wiadomość, tym bardziej, że prawdopodobnie musiała to zrobić osoba, która miała styczność z pszczołami. Żalu nie kryją właściciele pasieki publikując wpis: "Pęka nam serce, że w taki sposób nasze pszczoły i nas potraktował inny "pszczelarz". Kradzieże uli i pszczół to niestety coraz powszechniejszy proceder, nie mający nic wspólnego z etyką zawodu, o którą trudno podejrzewać złodzeja... :(".

W schwytaniu złodzieja lub złodziei ma pomóc nagroda w wysokości 2000 zł wypłacona za wskazanie sprawcy kradzieży pszczół (bezpośredni kontakt: Michał Imbiorowicz 724 098 490) oraz zaangażowanie pszczelarzy i miłośników pszczół. 

Cenne wskazówki przekazali sami właściciele na swoim fanpage:

"Co możecie zrobić?

  1. Prosimy o UDOSTĘPNIENIE tego postu tak, aby dotarł do jak największej liczby odbiorców.
  2. Zwróćcie uwagę, czy pszczelarzowi w okolicy nie powiększyła się po zimie pasieka - to zjawisko nie jest możliwe w okresie marca.
  3. Prosimy o znak, jeśli zobaczycie stojaki pod ulami takie jak na zdjęciu (...) - prosimy o lokalizację.
  4. Będziemy wdzięczni za każdą wskazówkę, która pomoże nam odnaleźć nasze pszczoły!"

 

AKTUALIZACJA 2019.03.17

Informacja opublikowana przez DaryUla.pl w komentarzu do naszego posta o kradzieży 10 uli: "Dobra wiadomość- nasz apel o pomoc zobaczyło ponad 80 tysięcy osób i dzięki ich zaangażowaniu udało nam się odnaleźć nasze pszczoły. Są całe i zdrowe mimo że warunki ich kradzieży i przechowywania były okropne. Aktualnie jesteśmy z nimi w drodze, jak ogarniemy sytuacje zamieścimy informację na naszym facebooku. Dziękujemy za podanie dalej!"

Informacja z fanpage DaryUla.pl: "

DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ POMOC!!

Dzięki Waszemu odzewowi informację o kradzieży uli zobaczyło ponad 200 tysięcy osób! Takie zaangażowanie nie mogło pójść na marne, już wczoraj otrzymaliśmy pierwsze sygnały i wskazówki, dziś rano dostaliśmy sporo zdjęć wraz z lokalizacją uli. Potwierdziliśmy ją osobiście- znajdowały się na terenie posesji w powiecie wrzesińskim. Ule były stosunkowo uszkodzone, jedna z rodzin pszczelich nie przetrwała. W asyście policji odebraliśmy całość od zaskoczonego złodzieja, którego teraz czeka go sprawa karna. Staraliśmy się oddzwonić do wszyskich, który zarówno bezpośrednio i pośrednio przyczynili się do odzyskania naszych pszczół. Dziękujemy za każde udostępnienie, każdą informację, każdą wzmiankę. Część nagrody trafi na cele charytatywne. Dzięki WAM nie straciliśmy wiary w ludzi. Jeszcze raz ogromne DZIĘKUJĘ- dobro wraca :)"

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2794

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2019-03-17 08:37:30

juz mialem pisac ze co za hamstwo ze znowu kradnom pszczoly ale widze ze sie znalazly juz bardzo szybko extra!

blondynekkrk 2019-03-17 17:54:03

Taki finał to ja rozumiem! Super! Oby złodzieja spotkał najwyższy wymiar kary!  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto orzechowe z miodem

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Żeberka w sosie czosnkowo-miodowym

Kaczka z pieczarkami i miodem

Pstrąg z miodem w sosie orzechowym

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll