Portal Pszczelarski

Kradzież 10 uli w Charbinie (powiat słupecki) 2019

Źródło informacji i zdjęć: facebook.com/PasiekaDaryUla/photos/a.122183117937045/1353757884779556/

pszczelarstwo wielkopolskie kradzież uli

Jak informują na swoim fanpage pszczelarze z Pasieki DaryUla.pl, w dniach między 7.03.2019 a 14.03.2019 skradziono z ich pasieki zlokalizowanej w Charbinie nad jeziorem Niedzięgiel (3 km od Powidza) 10 uli wielkopolskich styropianowych produkcji firmy Babik. Ule były różnokolorowe - w kolorach zielonym, żółtym i niebieskim. Razem z ulami zabrano trzy bardzo charakterystyczne stojaki pod ule widoczne na zdjęciu (charakterystyczne gdyż wykonane specjalnie dla pszczelarzy z Pasieki Dary Ula).

Skradzione stojaki pod ule z Pasieki DaryUla.pl

To przykra wiadomość, tym bardziej, że prawdopodobnie musiała to zrobić osoba, która miała styczność z pszczołami. Żalu nie kryją właściciele pasieki publikując wpis: "Pęka nam serce, że w taki sposób nasze pszczoły i nas potraktował inny "pszczelarz". Kradzieże uli i pszczół to niestety coraz powszechniejszy proceder, nie mający nic wspólnego z etyką zawodu, o którą trudno podejrzewać złodzeja... :(".

W schwytaniu złodzieja lub złodziei ma pomóc nagroda w wysokości 2000 zł wypłacona za wskazanie sprawcy kradzieży pszczół (bezpośredni kontakt: Michał Imbiorowicz 724 098 490) oraz zaangażowanie pszczelarzy i miłośników pszczół. 

Cenne wskazówki przekazali sami właściciele na swoim fanpage:

"Co możecie zrobić?

  1. Prosimy o UDOSTĘPNIENIE tego postu tak, aby dotarł do jak największej liczby odbiorców.
  2. Zwróćcie uwagę, czy pszczelarzowi w okolicy nie powiększyła się po zimie pasieka - to zjawisko nie jest możliwe w okresie marca.
  3. Prosimy o znak, jeśli zobaczycie stojaki pod ulami takie jak na zdjęciu (...) - prosimy o lokalizację.
  4. Będziemy wdzięczni za każdą wskazówkę, która pomoże nam odnaleźć nasze pszczoły!"

 

AKTUALIZACJA 2019.03.17

Informacja opublikowana przez DaryUla.pl w komentarzu do naszego posta o kradzieży 10 uli: "Dobra wiadomość- nasz apel o pomoc zobaczyło ponad 80 tysięcy osób i dzięki ich zaangażowaniu udało nam się odnaleźć nasze pszczoły. Są całe i zdrowe mimo że warunki ich kradzieży i przechowywania były okropne. Aktualnie jesteśmy z nimi w drodze, jak ogarniemy sytuacje zamieścimy informację na naszym facebooku. Dziękujemy za podanie dalej!"

Informacja z fanpage DaryUla.pl: "

DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ POMOC!!

Dzięki Waszemu odzewowi informację o kradzieży uli zobaczyło ponad 200 tysięcy osób! Takie zaangażowanie nie mogło pójść na marne, już wczoraj otrzymaliśmy pierwsze sygnały i wskazówki, dziś rano dostaliśmy sporo zdjęć wraz z lokalizacją uli. Potwierdziliśmy ją osobiście- znajdowały się na terenie posesji w powiecie wrzesińskim. Ule były stosunkowo uszkodzone, jedna z rodzin pszczelich nie przetrwała. W asyście policji odebraliśmy całość od zaskoczonego złodzieja, którego teraz czeka go sprawa karna. Staraliśmy się oddzwonić do wszyskich, który zarówno bezpośrednio i pośrednio przyczynili się do odzyskania naszych pszczół. Dziękujemy za każde udostępnienie, każdą informację, każdą wzmiankę. Część nagrody trafi na cele charytatywne. Dzięki WAM nie straciliśmy wiary w ludzi. Jeszcze raz ogromne DZIĘKUJĘ- dobro wraca :)"

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2289

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati

2019-03-17 08:37:30

juz mialem pisac ze co za hamstwo ze znowu kradnom pszczoly ale widze ze sie znalazly juz bardzo szybko extra!

blondynekkrk

2019-03-17 17:54:03

Taki finał to ja rozumiem! Super! Oby złodzieja spotkał najwyższy wymiar kary!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.