Portal Pszczelarski

Sukces programu zakładania miejskich ogrodów dla owadów zapylających w USA

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA Million Polinator Garden Challenge

Jak informuje tygodnik polonijny "Monitor", w Stanach Zjednoczonych w przeciągu ostatnich czterech lat założono w miastach ponad milion ogrodów. Akcja miała na celu pomoc w utrzymaniu populacji owadów zapylających, w tym pszczół. 

Sadzenie ogrodów w miastach amerykańskich jest częścią programu Million Polinator Garden Challenge (Milion Ogrodów dla Zapylaczy). Akcja została zapoczątkowana w 2015 roku przy udziale Michelle Obamy. Po czterech latach jej trwania w USA powstało ponad milion ogrodów wspierających populację owadów zapylających. W samym rejonie Chicago założono aż 14 tysięcy miejsc przyjaznych dla pszczół czy motyli.

National Pollinator Garden Network zachęca również zwykłych mieszkańców do sadzenia roślin przyjaznych dla zapylaczy, zapewniających im żywność, schronienie i możliwość rozwoju gąsienic lub innych larw. Uczestnicy kampanii radzą każdemu sadzenie co najmniej trzech roślin w sezonie, które wspierają egzystencje szerokiej populacji pszczół, ciem, motyli i innych owadów, stanowiących "centrum różnorodności biologicznej". Jak dodaje Elizzabeth Kaufman, koordynator programu siedlisk zapylaczy na rejon Środkowego Zachodu w Pollinator Partnership, organizacji zajmującej się dbaniem o populację owadów zapylających: "Każdy przydomowy ogród, każda doniczka pomaga w tej kwestii".

Opracowano na podstawie:

Monitor, 14 tysięcy ogrodów dla motyli i innych owadów, https://www.infolinia.com/14-tysiecy-ogrodow-dla-motyli-i-innych-owadow.htm, Data publikacji: 2019.03.05, Data odczytu : 2019.03.07Liczba wyświetleń artykułu: 737

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.