Portal Pszczelarski

Sukces programu zakładania miejskich ogrodów dla owadów zapylających w USA

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA Million Polinator Garden Challenge

Jak informuje tygodnik polonijny "Monitor", w Stanach Zjednoczonych w przeciągu ostatnich czterech lat założono w miastach ponad milion ogrodów. Akcja miała na celu pomoc w utrzymaniu populacji owadów zapylających, w tym pszczół. 

Sadzenie ogrodów w miastach amerykańskich jest częścią programu Million Polinator Garden Challenge (Milion Ogrodów dla Zapylaczy). Akcja została zapoczątkowana w 2015 roku przy udziale Michelle Obamy. Po czterech latach jej trwania w USA powstało ponad milion ogrodów wspierających populację owadów zapylających. W samym rejonie Chicago założono aż 14 tysięcy miejsc przyjaznych dla pszczół czy motyli.

National Pollinator Garden Network zachęca również zwykłych mieszkańców do sadzenia roślin przyjaznych dla zapylaczy, zapewniających im żywność, schronienie i możliwość rozwoju gąsienic lub innych larw. Uczestnicy kampanii radzą każdemu sadzenie co najmniej trzech roślin w sezonie, które wspierają egzystencje szerokiej populacji pszczół, ciem, motyli i innych owadów, stanowiących "centrum różnorodności biologicznej". Jak dodaje Elizzabeth Kaufman, koordynator programu siedlisk zapylaczy na rejon Środkowego Zachodu w Pollinator Partnership, organizacji zajmującej się dbaniem o populację owadów zapylających: "Każdy przydomowy ogród, każda doniczka pomaga w tej kwestii".

Opracowano na podstawie:

Monitor, 14 tysięcy ogrodów dla motyli i innych owadów, https://www.infolinia.com/14-tysiecy-ogrodow-dla-motyli-i-innych-owadow.htm, Data publikacji: 2019.03.05, Data odczytu : 2019.03.07Liczba wyświetleń artykułu: 1078

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)