Portal Pszczelarski

Prudnickie starostwo tworzy program nauczania o ochronie pszczół

pszczelarstwo opolskie Apilandia edukacja pszczelarska akcja pszczelarska

Jak podaje Radio Opole, prudnickie starostwo poprowadzi projekt edukacyjny dla szkół średnich na temat ochrony populacji pszczół. Celem tego przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie wiedzy na temat znaczenia tych owadów dla środowiska naturalnego, w szczególności dla rolnictwa. W realizację zadania jest zaangażowane m.in. Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA niedaleko Wadowic.

"Ten wniosek zakłada stworzenie nowatorskiego programu nauczania związanego z ochroną pszczół. Powstanie niewielka, szkoleniowa pasieka z laboratorium, ścieżka dydaktyczna. Zależy nam na propagowaniu wiedzy dotyczącej pszczelarstwa wśród uczniów naszych szkół ponadgimnazjalnych. Ta tematyka w aspekcie gospodarczym jest coraz bardziej istotna" - mówi w rozmowie z radiem Opole starosta prudnicki Radosław Roszkowski. Przedsięwzięcie będzie realizowane na terenie miejscowego Zespołu Szkół Rolniczych i jest częścią unijnego projektu dotacyjnego pod nazwą "Ochrona bioróżnorodności biologicznej w Subregionie Południowym".

Koszt tego projektu szacuje się na ponad milion złotych, z czego 826 tysięcy będzie wynosić dofinansowanie dla powiatu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

Opracowano na podstawie:

Radio Opole, Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich, http://radio.opole.pl/100,269429,prudnik-chca-aby-ochrona-pszczol-byla-w-programa.htm, Data publikacji: 2019.02.20, Data odczytu : 2019.02.27

Czytaj również:

Apilandia w Kleczy Dolnej - interaktywne centrum pszczelarstwaLiczba wyświetleń artykułu: 614

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto orzechowe z miodem

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Linia pszczół M: Asta

Bartnictwo w Polsce - barć i jej budowa

Jak rozwija się matka pszczela?

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Bastani – perskie lody szafranowe

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Chałka z szafranem i miodem