Portal Pszczelarski

Prudnickie starostwo tworzy program nauczania o ochronie pszczół

pszczelarstwo opolskie Apilandia edukacja pszczelarska akcja pszczelarska

Jak podaje Radio Opole, prudnickie starostwo poprowadzi projekt edukacyjny dla szkół średnich na temat ochrony populacji pszczół. Celem tego przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie wiedzy na temat znaczenia tych owadów dla środowiska naturalnego, w szczególności dla rolnictwa. W realizację zadania jest zaangażowane m.in. Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA niedaleko Wadowic.

"Ten wniosek zakłada stworzenie nowatorskiego programu nauczania związanego z ochroną pszczół. Powstanie niewielka, szkoleniowa pasieka z laboratorium, ścieżka dydaktyczna. Zależy nam na propagowaniu wiedzy dotyczącej pszczelarstwa wśród uczniów naszych szkół ponadgimnazjalnych. Ta tematyka w aspekcie gospodarczym jest coraz bardziej istotna" - mówi w rozmowie z radiem Opole starosta prudnicki Radosław Roszkowski. Przedsięwzięcie będzie realizowane na terenie miejscowego Zespołu Szkół Rolniczych i jest częścią unijnego projektu dotacyjnego pod nazwą "Ochrona bioróżnorodności biologicznej w Subregionie Południowym".

Koszt tego projektu szacuje się na ponad milion złotych, z czego 826 tysięcy będzie wynosić dofinansowanie dla powiatu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

Opracowano na podstawie:

Radio Opole, Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich, http://radio.opole.pl/100,269429,prudnik-chca-aby-ochrona-pszczol-byla-w-programa.htm, Data publikacji: 2019.02.20, Data odczytu : 2019.02.27

Czytaj również:

Apilandia w Kleczy Dolnej - interaktywne centrum pszczelarstwaLiczba wyświetleń artykułu: 526

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.