Portal Pszczelarski

Prudnickie starostwo tworzy program nauczania o ochronie pszczół

pszczelarstwo opolskie Apilandia edukacja pszczelarska akcja pszczelarska

Jak podaje Radio Opole, prudnickie starostwo poprowadzi projekt edukacyjny dla szkół średnich na temat ochrony populacji pszczół. Celem tego przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie wiedzy na temat znaczenia tych owadów dla środowiska naturalnego, w szczególności dla rolnictwa. W realizację zadania jest zaangażowane m.in. Interaktywne Centrum Pszczelarstwa APILANDIA niedaleko Wadowic.

"Ten wniosek zakłada stworzenie nowatorskiego programu nauczania związanego z ochroną pszczół. Powstanie niewielka, szkoleniowa pasieka z laboratorium, ścieżka dydaktyczna. Zależy nam na propagowaniu wiedzy dotyczącej pszczelarstwa wśród uczniów naszych szkół ponadgimnazjalnych. Ta tematyka w aspekcie gospodarczym jest coraz bardziej istotna" - mówi w rozmowie z radiem Opole starosta prudnicki Radosław Roszkowski. Przedsięwzięcie będzie realizowane na terenie miejscowego Zespołu Szkół Rolniczych i jest częścią unijnego projektu dotacyjnego pod nazwą "Ochrona bioróżnorodności biologicznej w Subregionie Południowym".

Koszt tego projektu szacuje się na ponad milion złotych, z czego 826 tysięcy będzie wynosić dofinansowanie dla powiatu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

Opracowano na podstawie:

Radio Opole, Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich, http://radio.opole.pl/100,269429,prudnik-chca-aby-ochrona-pszczol-byla-w-programa.htm, Data publikacji: 2019.02.20, Data odczytu : 2019.02.27

Czytaj również:

Apilandia w Kleczy Dolnej - interaktywne centrum pszczelarstwaLiczba wyświetleń artykułu: 667

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie