Portal Pszczelarski

65 pszczelarzy z Toszka, Pyskowic i Zabrza wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez ŚZP

pszczelarstwo śląskie relacja z wydarzenia Jan Osman Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach Zbigniew Bińko Wiesław Londzin Maria Zoń Helmut Małek

Jak informuje tygodnik regionalny "Strzelec Opolski", w Wilkowiczkach niedaleko Toszka w województwie śląskim zorganizowano trzydniowe szkolenie dla pszczelarzy z regionu. Wzięło w nim udział 65 członków kół pszczelarskich z Toszka, Pyskowic i Zabrza. 

Celem szkolenia, które odbyło się w świetlicy wiejskiej w Wilkowiczkach było zapoznanie pszczelarzy z regionu z zagadnieniami dotyczącymi hodowli pszczoły miodnej, leczenia chorób pszczół oraz wszelkich zagrożeń z nimi związanych. "Szkolenia te są dobre, zarówno dla praktyków, którzy porządkują swoje wiadomości, próbują je ukierunkować i przyjąć nowe metody prowadzenia gospodarki pasiecznej, a także dla młodych, którzy dopiero zaczynają przygodę z pszczelarstwem" - stwierdził w rozmowie ze "Strzelcem Opolskim" Jan Osman z toszeckiego koła pszczelarzy. 

Zajęcia prowadzili przedstawiciele Zarządu Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach: prezes Zbigniew Bińko, dr Wiesław Londzin oraz lekarz weterynarii Maria Zoń. "Aby zadbać o pszczoły, trzeba zwiększyć świadomość społeczeństwa i podnieść wiedzę hodowców. Dlatego zachęcamy też inne koła, by organizowały takie szkolenia jak nasze. Nie ma nic cenniejszego niż fachowa wiedza" - powiedział Helmut Małek, jeden z członków toszeckiego koła pszczelarzy, które było organizatorem szkolenia. Zajęcia sfinansowały gminy Toszek i Wielowieś.

Opracowano na podstawie: 

Strzelecopolski.pl, Pszczelarze się szkolą, http://www.strzelecopolski.pl/artykul/pszczelarze-sie-szkola, Data publikacji: 2019.02.12, Data odczytu: 2019.02.20



Liczba wyświetleń artykułu: 2375

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Bastani – perskie lody szafranowe

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Nan-e qandi

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zostań bohaterem pszczół

Badania: na jakim obszarze występuje pszczoła samotnica - zadrzechnia fioletowa?

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Szpinak z gruszką, pomarańczą i miodem

Krem czekoladowo-owocowy z bazylią

Sałata rzymska z mandarynkami i ogórkiem

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą