Portal Pszczelarski

65 pszczelarzy z Toszka, Pyskowic i Zabrza wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez ŚZP

pszczelarstwo śląskie relacja z wydarzenia Jan Osman Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach Zbigniew Bińko Wiesław Londzin Maria Zoń Helmut Małek

Jak informuje tygodnik regionalny "Strzelec Opolski", w Wilkowiczkach niedaleko Toszka w województwie śląskim zorganizowano trzydniowe szkolenie dla pszczelarzy z regionu. Wzięło w nim udział 65 członków kół pszczelarskich z Toszka, Pyskowic i Zabrza. 

Celem szkolenia, które odbyło się w świetlicy wiejskiej w Wilkowiczkach było zapoznanie pszczelarzy z regionu z zagadnieniami dotyczącymi hodowli pszczoły miodnej, leczenia chorób pszczół oraz wszelkich zagrożeń z nimi związanych. "Szkolenia te są dobre, zarówno dla praktyków, którzy porządkują swoje wiadomości, próbują je ukierunkować i przyjąć nowe metody prowadzenia gospodarki pasiecznej, a także dla młodych, którzy dopiero zaczynają przygodę z pszczelarstwem" - stwierdził w rozmowie ze "Strzelcem Opolskim" Jan Osman z toszeckiego koła pszczelarzy. 

Zajęcia prowadzili przedstawiciele Zarządu Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach: prezes Zbigniew Bińko, dr Wiesław Londzin oraz lekarz weterynarii Maria Zoń. "Aby zadbać o pszczoły, trzeba zwiększyć świadomość społeczeństwa i podnieść wiedzę hodowców. Dlatego zachęcamy też inne koła, by organizowały takie szkolenia jak nasze. Nie ma nic cenniejszego niż fachowa wiedza" - powiedział Helmut Małek, jeden z członków toszeckiego koła pszczelarzy, które było organizatorem szkolenia. Zajęcia sfinansowały gminy Toszek i Wielowieś.

Opracowano na podstawie: 

Strzelecopolski.pl, Pszczelarze się szkolą, http://www.strzelecopolski.pl/artykul/pszczelarze-sie-szkola, Data publikacji: 2019.02.12, Data odczytu: 2019.02.20



Liczba wyświetleń artykułu: 2516

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Propolis - produkt pszczeli