Portal Pszczelarski

20 tysięcy pszczół obsiadło samochód w obronie królowej roju

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Wielkiej Brytanii pszczoły na samochodzie rój pszczół

Jak podaje Radio Zet powołując się na media brytyjskie, 20 tysięcy pszczół obsiadło samochód Brytyjki Carol Howarth. Powodem była chęć obrony królowej roju, która utknęła w aucie.

"Ludzie przyglądali się z ciekawością mojemu autu, praktycznie obklejonemu pszczołami. Początkowo martwiłam się nawet, żeby nic im się nie stało. Potem jednak zauważyłam, że podążały za mną całą drogę do domu i poczułam się już lekko zaniepokojona" - mówiła dziennikarzom właścicielka samochodu. Jak się okazało pszczoły podążały za autem Carol Howarth przez dwa dni, czyli od momentu, kiedy królowa przypadkowo wleciała do samochodu. Brytyjka początkowo nie była świadoma, że pszczoła jest w środku i sądziła, że rój sam odpuści. Gdy stało się pewne, że zapał pozostałych pszczół nie słabnie, kobieta wezwała na pomoc pszczelarzy.

"Zajmuję się pszczelarstwem od 30 lat i jeszcze nie widziałem czegoś takiego. Jak najbardziej, zadaniem roju jest ochrona królowej za wszelką cenę i zazwyczaj szukają jej, gdy zaginie, jednak do tej pory nie zdarzyło się, abym słyszał o przypadku, kiedy taka liczba owadów przez aż dwa dni śledzi samochód... To było dziwne i zabawne zarazem" - powiedział Roger Burns, jeden z fachowców wezwanych przez właścicielkę auta. Pszczelarze spostrzegli, że królowa utknęła w bagażniku samochodu. Po jej uwolnieniu dołączyła ona do roju, a następnie wszystkie pszczoły odleciały, pozostawiając już auto w spokoju.

Opracowano na podstawie:

Radio Zet, Przez dwa dni śledził ją rój 20 tys. wściekłych pszczół. Broniły swojej królowej [WIDEO], https://www.radiozet.pl/Nauka-i-Technologia/Nauka/Przez-dwa-dni-sledzil-ja-roj-20-tys.-wscieklych-pszczol.-Bronily-swojej-krolowej-WIDEO, Data publikacji: 22.02.2019, Data odczytu: 24.02.2019Liczba wyświetleń artykułu: 1875

Komentarze z forum pszczelarskiego

Lukasz_Baniak

2019-03-05 07:03:03

Nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek. Ciekawe tylko, że właścicielka samochodu nie zorientowała się, że ma pszczołę lub więcej ich w samochodzie... Czy naprawdę panie są tak mało spostrzegawcze? :)

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.