Portal Pszczelarski

20 tysięcy pszczół obsiadło samochód w obronie królowej roju

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Wielkiej Brytanii pszczoły na samochodzie rój pszczół

Jak podaje Radio Zet powołując się na media brytyjskie, 20 tysięcy pszczół obsiadło samochód Brytyjki Carol Howarth. Powodem była chęć obrony królowej roju, która utknęła w aucie.

"Ludzie przyglądali się z ciekawością mojemu autu, praktycznie obklejonemu pszczołami. Początkowo martwiłam się nawet, żeby nic im się nie stało. Potem jednak zauważyłam, że podążały za mną całą drogę do domu i poczułam się już lekko zaniepokojona" - mówiła dziennikarzom właścicielka samochodu. Jak się okazało pszczoły podążały za autem Carol Howarth przez dwa dni, czyli od momentu, kiedy królowa przypadkowo wleciała do samochodu. Brytyjka początkowo nie była świadoma, że pszczoła jest w środku i sądziła, że rój sam odpuści. Gdy stało się pewne, że zapał pozostałych pszczół nie słabnie, kobieta wezwała na pomoc pszczelarzy.

"Zajmuję się pszczelarstwem od 30 lat i jeszcze nie widziałem czegoś takiego. Jak najbardziej, zadaniem roju jest ochrona królowej za wszelką cenę i zazwyczaj szukają jej, gdy zaginie, jednak do tej pory nie zdarzyło się, abym słyszał o przypadku, kiedy taka liczba owadów przez aż dwa dni śledzi samochód... To było dziwne i zabawne zarazem" - powiedział Roger Burns, jeden z fachowców wezwanych przez właścicielkę auta. Pszczelarze spostrzegli, że królowa utknęła w bagażniku samochodu. Po jej uwolnieniu dołączyła ona do roju, a następnie wszystkie pszczoły odleciały, pozostawiając już auto w spokoju.

Opracowano na podstawie:

Radio Zet, Przez dwa dni śledził ją rój 20 tys. wściekłych pszczół. Broniły swojej królowej [WIDEO], https://www.radiozet.pl/Nauka-i-Technologia/Nauka/Przez-dwa-dni-sledzil-ja-roj-20-tys.-wscieklych-pszczol.-Bronily-swojej-krolowej-WIDEO, Data publikacji: 22.02.2019, Data odczytu: 24.02.2019Liczba wyświetleń artykułu: 5860

Komentarze z forum pszczelarskiego

Lukasz_Baniak 2019-03-05 07:03:03

Nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek. Ciekawe tylko, że właścicielka samochodu nie zorientowała się, że ma pszczołę lub więcej ich w samochodzie... Czy naprawdę panie są tak mało spostrzegawcze? :)  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ogórki z miodem

Ciasteczka imbirowe z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016