Portal Pszczelarski

Pszczeli Port - polski producent węzy pszczelej

Węza pszczela wykonana przez Pszczeli Port | Artykuł sponsorowany

Pszczeli Port węza pszczela producent węzy pszczelej

Kim jesteśmy?

Pszczeli Port to polskie, rodzinne gospodarstwo pasieczne. Od kilku lat również producent węzy pszczelej walcowanej na zimno. Znajdujemy się w centralnym punkcie Lubelszczyzny, jednego z największych skupisk pasiek pszczelich.

Wspólnie z bratem, oprócz produkcji węzy pszczelej, zajmujemy się prowadzeniem pasieki. W miarę rozwoju własnego gospodarstwa, zdecydowaliśmy się na zakup profesjonalnej linii produkcyjnej do wyrobu węzy. Początkowo, produkowaliśmy węzę jedynie na potrzeby naszej pasieki. Swoją działalność, postanowiliśmy poszerzyć o przerób wosku na węzę z powierzonego nam materiału.

Rosnące zainteresowanie dobrą jakością wyrobu przyciągało coraz większą liczbę okolicznych pszczelarzy. Na początku przerabialiśmy wosk pszczelarzom z najbliższych okolic. W tej chwili trafiamy do coraz większego grona odbiorców z całej Polski, zachęcając klientów niską ceną oraz wysoką jakością produktu. Nie zawsze sprawdza się powiedzenie, że za jakość trzeba więcej zapłacić. My jesteśmy tego przykładem. Grono naszych klientów poszerza się z systematycznie.

węza pszczela z firmy Pszczeli Port

Na dzień dzisiejszy nasza oferta skierowana jest do pszczelarzy z całej Polski, ponieważ oferujemy wysyłkę przerobionego produktu prosto do klienta. W naszej firmie przykładamy dużą wagę do indywidualnego podejścia do każdego odbiorcy, staramy się sprostać każdemu zamówieniu.

Jednym z naszych sukcesów, oprócz współpracy z kołami pszczelarskimi, jest zdobycie rynku w Szkocji, gdzie współpracujemy z dużym gospodarstwem pasiecznym.

Jesteśmy otwarci na współpracę z indywidualnymi pszczelarzami, kołami / związkami pszczelarskimi oferując pomoc w zorganizowaniu transportu wosku do nas, od małych ilości do ilości paletowych.

Prowadzimy również sprzedaż samej węzy, lecz sprzedaż ta jest ograniczona ilościowo i jest zależna od tego, ile w danym sezonie skupimy wosku od polskich pszczelarzy.

Proces produkcji węzy w Pszczelim Porcie

Można przyjąć, że cały proces zaczyna się już w domu pszczelarza. To on przygotowuje wosk do przerobu, topi ramki, klaruje wosk, czyści wosk z zanieczyszczeń. Sama produkcja węzy zaczyna się od wysterylizowania wosku i jego klarowaniu przez co najmniej 8 godzin. Następnie wosk jest walcowany na walcach płaskich, w celu uformowania taśmy wosku o grubości 1,3 mm. Kolejnym etapem produkcji jest wytłoczenie komórki pszczelej w wymiarze 5,4 mm. Następnie węza cięta jest na odpowiednie wymiary. W ostatnim etapie węza jest suszona i pakowana. Tak przygotowany produkt trafia do pszczelarzy.

walcowanie wosku pszczelego w firmie Pszczeli Port

Węza pszczela z Pszczelego Portu

Nasza węza produkowana jest metodą walcowania na zimno, co oznacza, że wosk jest formowany już po zastygnięciu. Dzięki temu węza jest bardzo elastyczna, wytrzymała, nie pęka, nie kruszy się. Węza produkowana w naszej firmie posiada standardową komórkę 5,4 mm. Jest to najbardziej popularny oraz optymalny rozmiar do rozwoju rodziny pszczelej.
Grubość węzy możemy dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.

Standardowo produkujemy węzę, w której na jeden kilogram przypada następująco:

  • Wielkopolska 16-18 plastrów;
  • Warszawska poszerzona 11-13 plastrów;
  • Warszawska zwykła 16-17 plastrów;
  • Dadant 12-13 plastrów;
  • Langstroth 15-17 plastrów;
  • Ostrowska 19-21 plastrów.

Jako jedyni w Polsce możemy na zamówienie wykonać grubsze plastry, bez dodatkowych kosztów!

Cena węzy pszczelej od Pszczelego Portu

Ceny zaczynają się już od 4,40 zł za kilogram przerobu. Do zapoznania się ze szczegółowym cennikiem zapraszamy na naszą stronę internetową: pszczela-weza.pl Mamy również przygotowaną specjalną ofertę dla kół oraz związków pszczelarskich.

Kontakt telefoniczny 570 315 316

 

Zobacz również:

Galeria węzy pszczelej od firmy Pszczeli PortLiczba wyświetleń artykułu: 7669

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2019-01-06 11:00:55

Nie znałem tej firmy wcześniej, ale dobrze wiedzieć, że jest wreszcie solidny i elastyczny polski producent węzy.

TadeuszBrzynski

2019-01-17 12:18:41

Trzeba będzie spróbować.

Gustaw

2019-05-18 20:42:05

Polecam piękny kolor i zapach !

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.