Portal Pszczelarski

Pszczeli Port - polski producent węzy pszczelej

Węza pszczela wykonana przez Pszczeli Port | Artykuł sponsorowany

Pszczeli Port węza pszczela producent węzy pszczelej

Kim jesteśmy?

Pszczeli Port to polskie, rodzinne gospodarstwo pasieczne. Od kilku lat również producent węzy pszczelej walcowanej na zimno. Znajdujemy się w centralnym punkcie Lubelszczyzny, jednego z największych skupisk pasiek pszczelich.

Wspólnie z bratem, oprócz produkcji węzy pszczelej, zajmujemy się prowadzeniem pasieki. W miarę rozwoju własnego gospodarstwa, zdecydowaliśmy się na zakup profesjonalnej linii produkcyjnej do wyrobu węzy. Początkowo, produkowaliśmy węzę jedynie na potrzeby naszej pasieki. Swoją działalność, postanowiliśmy poszerzyć o przerób wosku na węzę z powierzonego nam materiału.

Rosnące zainteresowanie dobrą jakością wyrobu przyciągało coraz większą liczbę okolicznych pszczelarzy. Na początku przerabialiśmy wosk pszczelarzom z najbliższych okolic. W tej chwili trafiamy do coraz większego grona odbiorców z całej Polski, zachęcając klientów niską ceną oraz wysoką jakością produktu. Nie zawsze sprawdza się powiedzenie, że za jakość trzeba więcej zapłacić. My jesteśmy tego przykładem. Grono naszych klientów poszerza się z systematycznie.

węza pszczela z firmy Pszczeli Port

Na dzień dzisiejszy nasza oferta skierowana jest do pszczelarzy z całej Polski, ponieważ oferujemy wysyłkę przerobionego produktu prosto do klienta. W naszej firmie przykładamy dużą wagę do indywidualnego podejścia do każdego odbiorcy, staramy się sprostać każdemu zamówieniu.

Jednym z naszych sukcesów, oprócz współpracy z kołami pszczelarskimi, jest zdobycie rynku w Szkocji, gdzie współpracujemy z dużym gospodarstwem pasiecznym.

Jesteśmy otwarci na współpracę z indywidualnymi pszczelarzami, kołami / związkami pszczelarskimi oferując pomoc w zorganizowaniu transportu wosku do nas, od małych ilości do ilości paletowych.

Prowadzimy również sprzedaż samej węzy, lecz sprzedaż ta jest ograniczona ilościowo i jest zależna od tego, ile w danym sezonie skupimy wosku od polskich pszczelarzy.

Proces produkcji węzy w Pszczelim Porcie

Można przyjąć, że cały proces zaczyna się już w domu pszczelarza. To on przygotowuje wosk do przerobu, topi ramki, klaruje wosk, czyści wosk z zanieczyszczeń. Sama produkcja węzy zaczyna się od wysterylizowania wosku i jego klarowaniu przez co najmniej 8 godzin. Następnie wosk jest walcowany na walcach płaskich, w celu uformowania taśmy wosku o grubości 1,3 mm. Kolejnym etapem produkcji jest wytłoczenie komórki pszczelej w wymiarze 5,4 mm. Następnie węza cięta jest na odpowiednie wymiary. W ostatnim etapie węza jest suszona i pakowana. Tak przygotowany produkt trafia do pszczelarzy.

walcowanie wosku pszczelego w firmie Pszczeli Port

Węza pszczela z Pszczelego Portu

Nasza węza produkowana jest metodą walcowania na zimno, co oznacza, że wosk jest formowany już po zastygnięciu. Dzięki temu węza jest bardzo elastyczna, wytrzymała, nie pęka, nie kruszy się. Węza produkowana w naszej firmie posiada standardową komórkę 5,4 mm. Jest to najbardziej popularny oraz optymalny rozmiar do rozwoju rodziny pszczelej.
Grubość węzy możemy dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.

Standardowo produkujemy węzę, w której na jeden kilogram przypada następująco:

  • Wielkopolska 16-18 plastrów;
  • Warszawska poszerzona 11-13 plastrów;
  • Warszawska zwykła 16-17 plastrów;
  • Dadant 12-13 plastrów;
  • Langstroth 15-17 plastrów;
  • Ostrowska 19-21 plastrów.

Jako jedyni w Polsce możemy na zamówienie wykonać grubsze plastry, bez dodatkowych kosztów!

Cena węzy pszczelej od Pszczelego Portu

Ceny zaczynają się już od 4,40 zł za kilogram przerobu. Do zapoznania się ze szczegółowym cennikiem zapraszamy na naszą stronę internetową: pszczela-weza.pl Mamy również przygotowaną specjalną ofertę dla kół oraz związków pszczelarskich.

Kontakt telefoniczny 570 315 316

 

Zobacz również:

Galeria węzy pszczelej od firmy Pszczeli PortLiczba wyświetleń artykułu: 12517

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2019-01-06 11:00:55

Nie znałem tej firmy wcześniej, ale dobrze wiedzieć, że jest wreszcie solidny i elastyczny polski producent węzy.

TadeuszBrzynski 2019-01-17 12:18:41

Trzeba będzie spróbować.

Gustaw 2019-05-18 20:42:05

Polecam piękny kolor i zapach !  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie