Portal Pszczelarski

16 Święto Drzewa w Bielsko-Białej - relacja

pszczelarstwo śląskie relacja z wydarzenia 16 Święto Drzewa w Bielsko-Białej

Z okazji 16. edycji Święta Drzewa, obchodzonego we wtorek 16 października 2018 r., Klub Gaja wraz z uczniami z jednej ze szkół średnich w Bielsko-Białej, zdecydowali się posadzić 100 krzewów na terenie miasta. Projekt ten to część większej akcji "Każdy liść pochłania CO2". Ilość sadzonek ma być hołdem z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Klub Gaja, to - działająca od lat 90. – organizacja zrzeszająca kilkuset ekologów. Członkowie angażują się w obronę praw zwierząt oraz starają się promować ekologiczne zachowania wśród społeczeństwa. Jak stwierdził Jacek Bożek, lider klubu, taka forma uczczenia okrągłej rocznicy jest nietypowa, ale ma być to inspiracja do dyskusji na temat konieczności podjęcia działań, by kolejne 100 lat przeżyć w równie dobrych warunkach środowiskowych.

Jak informuje onet.pl, krzewy zostaną posadzone przed budynkiem Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych. Z pośród wielu dostępnych roślin, zdecydowano się na posadzenie pęcherznicy kalinolistnej. Jest ona bardzo odporna zarówno na suszę, jak i na mróz, a poza tym jej kwiaty są dobra pożywką dla zapylaczy. Ekolodzy, przy wyborze roślin do nasadzeń, kierowali się w dużej mierze dobrem pszczół, ponieważ systematycznie przybywa ich na terenach miejskich. Według przedstawicieli Klubu Gaja, stworzenie miejsc przyjaznych dla zapylaczy, na terenach miejskich jest niezwykle istotne.

W ramach "Święta Drzewa" zostały wykonane również domki dla dzikich zapylaczy oraz budki lęgowe dla ptaków i wiewiórek. Domki wiszą na drzewach na terenie całego miasta.

Opracowano na podstawie:

Onet.pl, Ekolodzy i młodzież posadza sto krzewów na stulecie niepodległości, https://podroze.onet.pl/aktualnosci/sto-krzewow-na-stulecie-niepodleglosci/f8j64kn, Data publikacji:2018.10.14, Data odczytu: 2018.10.15Liczba wyświetleń artykułu: 1159

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Słodka sałatka z kurczakiem

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Sprzedaż bezpośrednia miodu - opodatkowanie

Obowiązki pszczelarza na koniec roku podatkowego

Zmiany w podatkach i składkach ZUS dla pszczelarzy w 2017 roku

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.