Portal Pszczelarski

Sposób na wsparcie pszczół w okresie wczesnowiosennym

pszczelarstwo w Polsce rośliny miododajne rośliny pyłkodajne pożytki

Przy końcówce sezonu pszczelarskiego redakcja portalu Moja Wieś, przypomina wszystkim o tym, w jaki sposób już teraz warto zadbać o dobry początek przyszłego sezonu. Zdaniem portalu, najlepszym sposobem na wsparcie pszczół w okresie wczesnowiosennym jest zasadzenie jesienią roślin cebulowych.

Portal Moja Wieś przedstawia trzy - swoim zdaniem - najbardziej korzystne dla pszczół rośliny wczesnowiosenne: śnieżyczkę przebiśnieg, krokusa i cebulice syberyjską. Każda z tych roślin charakteryzuje się kwitnieniem w okresie przedwiośnia i dużą zawartością wartości odżywczych. Redakcja przekonuje, że sadzenie roślin cebulowych to korzyści zarówno dla zapylaczy, jak i dla nas wszystkich. Wskazane rośliny rozwijają się szybko, więc tuż po zakończeniu zimy będziemy mogli cieszyć się widokiem pięknych i kolorowych kwiatów. Rośliny te nadają się do sadzenia w gruncie, jak i w donicach, dzięki czemu z powodzeniem mogą znaleźć się nawet na niewielkim balkonie. 

Jak przekonuje redakcja, wspieranie pszczół - w szczególności w okresie wczesnej wiosny, gdy są osłabione po zimie i muszą nabrać sił do dalszej pracy - jest konieczne. Za naszą pomoc i zaangażowanie, zapylacze odwdzięczą się nam swoją pracą, dzięki której mamy do dyspozycji tak ogromny wachlarz artykułów żywnościowych. Jak czytamy w artykule, aż 90 procent owoców i 4 tysiące odmian warzyw wzrasta i rozwija się dzięki pracy pszczół.

Opracowano na podstawie:

Moja Wieś, Pomóż pszczołom i skorzystaj z ich pracy, https://www.mojawies.pl/artykuly/pokaz/pomoz-pszczolom-i-skorzystaj-z-ich-pracy,6612, Data publikacji: 2018.10.10, Data odczytu: 2018.10.15Liczba wyświetleń artykułu: 2433

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Nan-e qandi

Chleb z szafranem i miodem

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem