Portal Pszczelarski

Sposób na wsparcie pszczół w okresie wczesnowiosennym

pszczelarstwo w Polsce rośliny miododajne rośliny pyłkodajne pożytki

Przy końcówce sezonu pszczelarskiego redakcja portalu Moja Wieś, przypomina wszystkim o tym, w jaki sposób już teraz warto zadbać o dobry początek przyszłego sezonu. Zdaniem portalu, najlepszym sposobem na wsparcie pszczół w okresie wczesnowiosennym jest zasadzenie jesienią roślin cebulowych.

Portal Moja Wieś przedstawia trzy - swoim zdaniem - najbardziej korzystne dla pszczół rośliny wczesnowiosenne: śnieżyczkę przebiśnieg, krokusa i cebulice syberyjską. Każda z tych roślin charakteryzuje się kwitnieniem w okresie przedwiośnia i dużą zawartością wartości odżywczych. Redakcja przekonuje, że sadzenie roślin cebulowych to korzyści zarówno dla zapylaczy, jak i dla nas wszystkich. Wskazane rośliny rozwijają się szybko, więc tuż po zakończeniu zimy będziemy mogli cieszyć się widokiem pięknych i kolorowych kwiatów. Rośliny te nadają się do sadzenia w gruncie, jak i w donicach, dzięki czemu z powodzeniem mogą znaleźć się nawet na niewielkim balkonie. 

Jak przekonuje redakcja, wspieranie pszczół - w szczególności w okresie wczesnej wiosny, gdy są osłabione po zimie i muszą nabrać sił do dalszej pracy - jest konieczne. Za naszą pomoc i zaangażowanie, zapylacze odwdzięczą się nam swoją pracą, dzięki której mamy do dyspozycji tak ogromny wachlarz artykułów żywnościowych. Jak czytamy w artykule, aż 90 procent owoców i 4 tysiące odmian warzyw wzrasta i rozwija się dzięki pracy pszczół.

Opracowano na podstawie:

Moja Wieś, Pomóż pszczołom i skorzystaj z ich pracy, https://www.mojawies.pl/artykuly/pokaz/pomoz-pszczolom-i-skorzystaj-z-ich-pracy,6612, Data publikacji: 2018.10.10, Data odczytu: 2018.10.15Liczba wyświetleń artykułu: 1897

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.