Portal Pszczelarski

Sposób na wsparcie pszczół w okresie wczesnowiosennym

pszczelarstwo w Polsce rośliny miododajne rośliny pyłkodajne pożytki

Przy końcówce sezonu pszczelarskiego redakcja portalu Moja Wieś, przypomina wszystkim o tym, w jaki sposób już teraz warto zadbać o dobry początek przyszłego sezonu. Zdaniem portalu, najlepszym sposobem na wsparcie pszczół w okresie wczesnowiosennym jest zasadzenie jesienią roślin cebulowych.

Portal Moja Wieś przedstawia trzy - swoim zdaniem - najbardziej korzystne dla pszczół rośliny wczesnowiosenne: śnieżyczkę przebiśnieg, krokusa i cebulice syberyjską. Każda z tych roślin charakteryzuje się kwitnieniem w okresie przedwiośnia i dużą zawartością wartości odżywczych. Redakcja przekonuje, że sadzenie roślin cebulowych to korzyści zarówno dla zapylaczy, jak i dla nas wszystkich. Wskazane rośliny rozwijają się szybko, więc tuż po zakończeniu zimy będziemy mogli cieszyć się widokiem pięknych i kolorowych kwiatów. Rośliny te nadają się do sadzenia w gruncie, jak i w donicach, dzięki czemu z powodzeniem mogą znaleźć się nawet na niewielkim balkonie. 

Jak przekonuje redakcja, wspieranie pszczół - w szczególności w okresie wczesnej wiosny, gdy są osłabione po zimie i muszą nabrać sił do dalszej pracy - jest konieczne. Za naszą pomoc i zaangażowanie, zapylacze odwdzięczą się nam swoją pracą, dzięki której mamy do dyspozycji tak ogromny wachlarz artykułów żywnościowych. Jak czytamy w artykule, aż 90 procent owoców i 4 tysiące odmian warzyw wzrasta i rozwija się dzięki pracy pszczół.

Opracowano na podstawie:

Moja Wieś, Pomóż pszczołom i skorzystaj z ich pracy, https://www.mojawies.pl/artykuly/pokaz/pomoz-pszczolom-i-skorzystaj-z-ich-pracy,6612, Data publikacji: 2018.10.10, Data odczytu: 2018.10.15Liczba wyświetleń artykułu: 2195

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chałka z szafranem i miodem

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Piernik sułtański