Portal Pszczelarski

Sposób na wsparcie pszczół w okresie wczesnowiosennym

pszczelarstwo w Polsce rośliny miododajne rośliny pyłkodajne pożytki

Przy końcówce sezonu pszczelarskiego redakcja portalu Moja Wieś, przypomina wszystkim o tym, w jaki sposób już teraz warto zadbać o dobry początek przyszłego sezonu. Zdaniem portalu, najlepszym sposobem na wsparcie pszczół w okresie wczesnowiosennym jest zasadzenie jesienią roślin cebulowych.

Portal Moja Wieś przedstawia trzy - swoim zdaniem - najbardziej korzystne dla pszczół rośliny wczesnowiosenne: śnieżyczkę przebiśnieg, krokusa i cebulice syberyjską. Każda z tych roślin charakteryzuje się kwitnieniem w okresie przedwiośnia i dużą zawartością wartości odżywczych. Redakcja przekonuje, że sadzenie roślin cebulowych to korzyści zarówno dla zapylaczy, jak i dla nas wszystkich. Wskazane rośliny rozwijają się szybko, więc tuż po zakończeniu zimy będziemy mogli cieszyć się widokiem pięknych i kolorowych kwiatów. Rośliny te nadają się do sadzenia w gruncie, jak i w donicach, dzięki czemu z powodzeniem mogą znaleźć się nawet na niewielkim balkonie. 

Jak przekonuje redakcja, wspieranie pszczół - w szczególności w okresie wczesnej wiosny, gdy są osłabione po zimie i muszą nabrać sił do dalszej pracy - jest konieczne. Za naszą pomoc i zaangażowanie, zapylacze odwdzięczą się nam swoją pracą, dzięki której mamy do dyspozycji tak ogromny wachlarz artykułów żywnościowych. Jak czytamy w artykule, aż 90 procent owoców i 4 tysiące odmian warzyw wzrasta i rozwija się dzięki pracy pszczół.

Opracowano na podstawie:

Moja Wieś, Pomóż pszczołom i skorzystaj z ich pracy, https://www.mojawies.pl/artykuly/pokaz/pomoz-pszczolom-i-skorzystaj-z-ich-pracy,6612, Data publikacji: 2018.10.10, Data odczytu: 2018.10.15



Liczba wyświetleń artykułu: 2969

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Nalewka jaśminowa z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

VIII Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego na Zamku Grodziec - relacja z wydarzenia

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Projekt Bzykająca Przyczepka

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu

Właściwości i zastosowanie miodu