Portal Pszczelarski

Konferencja pszczelarska Dbajmy o Pszczoły 2018 - relacja

pszczelarstwo mazowieckie relacja z wydarzenia Konferencja pszczelarska Dbajmy o Pszczoły 2018 Powiatowe Koło Pszczelarzy w Sochaczewie Grażyna Topolska Marek Podlewski

W ramach projektu zatytułowanego "Konferencja pszczelarska Dbajmy o pszczoły", 6 października 2018 r. w gospodarstwie agroturystycznym Jeziorany w gminie Sochaczew, odbyło się spotkanie miłośników pszczelarstwa. Udział w konferencji był darmowy, obowiązywał jednak limit miejsc. W serii wykładów wysłuchało ponad 60 uczestników.

Konferencja została zorganizowana przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Bielicach w porozumieniu z Powiatowym Kołem Pszczelarzy w Sochaczewie. Wydarzenie było skierowane przede wszystkim do mieszkańców obszarów wiejskich oraz doradców rolniczych, a w szczególności do pszczelarzy. Każdy z uczestników mógł pogłębić swoją wiedze na temat pszczelarstwa i nowych rozwiązań w zakresie prowadzenia pasieki i sposobów efektywnej opieki nad pszczołami.

W ramach panelu przeprowadzono trzy wykłady wybitnych specjalistów. Pierwszy z nich został poświęcony chorobom pszczół. Prelegentka, dr hab. Grażyna Topolska opowiadała przede wszystkim o największych zagrożeniach czyli o nosemozie, zgnilcu amerykańskim i warrozie. Zebrani mieli możliwość zapoznania się z metodami leczenia oraz ze specyfiką rozpoznawania tych najczęściej występujących w pasiece chorób.

Podczas drugiego wykładu - prowadzonego przez specjalistę z Kujawskiego Centrum Pszczelarskiego, pana Marka Podlewskiego - uczestnicy konferencji pozyskali wiedzę na temat wymiany matek pszczelich oraz tworzenia odkładów. Zdaniem prowadzącego, te dwie kwestie stanowią niezwykle ważny element gospodarki pasiecznej.

Trzeci wykład - prowadzony również przez Pana Marka Podlewskiego - skupiał się na wpływie chorób pszczelich na rozwój i kondycje rodziny pszczelej. Jak informuje Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, wykłady były bodźcem do dyskusji jaka rozgorzała zaraz po nich. Zebrani analizowali główne problemy związane z gospodarką pasieczną oraz apelowali o racjonalne stosowanie środków ochrony roślin w rolnictwie.

Opracowano na podstawie:

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie, Pszczoły w centrum uwagi, http://www.modr.mazowsze.pl/index.php/141-relacje-z-imprez/relacje-2018/2419-pszczoly-w-centrum-uwagi, Data publikacji: 2018.10.22, Data odczytu: 2018.10.22Liczba wyświetleń artykułu: 819

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.