Portal Pszczelarski

Kujawski docenia gminy za kontynuację działań na rzecz pszczół

pszczelarstwo w Polsce Z Kujawskim pomagamy pszczołom Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom

Projekt "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" na dobre zagościł już w świadomości nie tylko miłośników pszczół, ale i niemal wszystkich Polaków. Organizatorzy nie zapominają o gminach, które przyłączyły się do Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom. Tym razem wyróżniono i nagrodzono 10 z nich.

Wyróżnienia otrzymują gminy, które po przyłączeniu się do programu nadal są aktywne (tworzą miejsca przyjazne pszczołom oraz edukują swoich mieszkańców). Wśród nagrodzonych znalazły się między innymi: gmina Piaseczno oraz gmina Rzeczenica.

W 2018 roku, gmina Piaseczno planuje zwiększenie nasadzeń drzew i krzewów miododajnych, stworzenie nowych łąk kwietnych oraz zaprojektowanie dwóch skwerów na terenie miasta. Ponadto, miejscowi pszczelarze prowadzą wśród mieszkańców akcję informacyjną, opowiadając przy tym o pszczołach, tłumacząc młodzieży szkolnej i działkowcom w jaki sposób możemy wspierać małych zapylaczy.

Rzeczenica również stara się szerzyć wiedzę na temat pszczół. Na stronach internetowych gminy umieszczane są apele o konieczności ochrony pszczół, szczególnie w okresie wykonywania oprysków. Na terenie gminy zakładane są także ogródki kwiatowe, ustawiane są donice z kwiatami, a część terenu pozostawia się nieskoszone, gdyż tego typu roślinność stanowi najlepszy pożytek dla zapylaczy.

Dziesięć nagrodzonych gmin, w ramach nagrody otrzymało specjalne dwustronne tablice edukacyjne, które zostały już udostępnione mieszkańcom.

Opracowano na podstawie:

Rzeczenica, Gmina Rzeczenica doceniona za działania na rzecz ochrony pszczół, http://www.rzeczenica.pl/asp/_drukuj.asp?typ=13&menu=17&dzialy=17&akcja=artykul&artykul=1313, Data publikacji: 2018.10.16, Data odczytu: 2018.10.23
Piaseczno, Gmina Piaseczno doceniona za działania na rzecz ochrony pszczół, https://piaseczno.eu/gmina-piaseczno-doceniona-za-dzialania-na-rzecz-ochrony-pszczol/, Data odczytu: 2018.10.24Liczba wyświetleń artykułu: 677

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.