Portal Pszczelarski

Wrocławska firma Pneumat System postawiła 6 uli

Artykuł informacyjny.

pszczelarstwo dolnośląskie ule w firmie pszczelarstwo miejskie pasieka miejska Pneumat System firma przyjazna pszczołom

Wrocławska firma promuje ekologię poprzez umieszczenie pasieki na tarasie siedziby przy ulicy Obornickiej. To swoisty wkład w środowisko naturalne i próba zwrócenia uwagi na to, jak ważną rolę w naszym ekosystemie odgrywają pszczoły.

"Sześć ustawionych obok siebie uli na tarasie firmy Pneumat System to dla nas niezwykły powód do dumy. To też blisko 300 tysięcy pszczół pod opieką." Tak pomysł założenia firmowej pasieki komentuje Wiceprezes Zarządu Bożena Pachura. "Jest to dla nas niezwykle ważne, aby wspomóc pszczoły, ponieważ są one gatunkiem zagrożonym ze względu na zanieczyszczenie środowiska." 

Ule znajdują się w miejscu ogólnodostępnym dla pracowników, na słonecznym tarasie znajdującym się na trzecim piętrze siedziby firmy przy ulicy Obornickiej 160. Pasieka jest ogólnodostępna i jest oddzielona jedynie niewielkim drewnianym płotkiem od części tarasu gdzie pracownicy mogą spędzać czas podczas słonecznych dni. Jest to możliwe, ponieważ pszczoły znajdujące się w ulach są łagodne dla ludzi, można do nich podejść i z bliska obserwować ich pracę. Jest to dodatkowy atut i spora atrakcja dla wszystkich zatrudnionych osób.

pasieka pneumat system we Wrocławiu

"Miłość do pszczół zrodziła się kilka lat temu - mówi Pani Wiceprezes - podczas nawiązania przyjaźni z rodziną, która ma własną pasiekę i zajmuje się pszczelarstwem zawodowo. Stąd powstał pomysł, aby na tarasie firmy postawić ule, które będą pożyteczne dla środowiska. Od pomysłu do realizacji minęło sporo czasu, ponieważ postawienie uli to jedno, a opieka nad nimi to drugie." Poszukiwania odpowiedniej osoby nie trwały jednak długo, ponieważ w kręgu znajomych znalazł się emerytowany pracownik politechniki, który jest pasjonatem pszczelarstwa, ma wieloletnie doświadczenie i podjął wyzwanie prowadzenia firmowej pasieki. Dzięki doświadczonemu pszczelarzowi plan posiadania własnej pasieki stał się realny.

Jak wspomina Bożena Pachura "Obecność pszczół miodnych na tarasie to także ukłon w stronę lokalnej społeczności, z którą jako firma jesteśmy związani od lat. Trzykrotnie zmienialiśmy siedzibę firmy, jednak poruszamy się wciąż w obrębie wrocławskich Karłowic." Pszczoły są jednymi z najbardziej pożytecznych stworzeń na ziemi. Przede wszystkim zapylają kwiaty i dają miód, ale także potrafią filtrować zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Inwestycja w pasiekę to w związku z tym również inwestycja w środowisko naturalne i w przywracanie równowagi w przyrodzie. Bardzo ważny jest również fakt, że każdy z zatrudnionych pracowników otrzyma raz do roku słoiczek miodu, który powstał w pasiece znajdującej się na tarasie firmy.

firmowa pasieka Pneumat System

Pszczela rodzina Pneumat System szczególnie upodobała sobie w okolicy kwiaty nawłoci i to nawłociowy miód trafi do pracowników firmy na święta. "Postawiliśmy sobie za cel promowanie miodu oraz edukację pracowników w zakresie życia pszczół. Co tydzień w firmowym newsletterze znajduje się ciekawostki o miodzie i o życiu pszczół, co spotyka się ze sporym zainteresowaniem załogi." Firma jest szczęśliwa, że może realnie pomóc środowisku oraz zwiększyć świadomość lokalnej społeczności w kwestii pszczół oraz ich niezwykle istotnej roli, jaką odgrywają w naszym ekosystemie. Ule mają modułową konstrukcję. Pracownicy firmy liczą na to, że w przyszłości będą w stanie opiekować się jeszcze większą ilością pszczół.Liczba wyświetleń artykułu: 2001

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2018-11-12 09:51:05

Bardzo fajnie, że jeszcze są firmy, które angażują się w tworzenie własnych firmowych pasiek. Oby nigdy ich nie zabrakło! :)

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.