Portal Pszczelarski

Społeczny Zespół do spraw pszczelarstwa znów organizuje szkolenia w 2018

pszczelarstwo podlaskie szkolenie pszczelarskie

W województwie podlaskim po raz kolejny rusza cykl szkleń "Znaczenie pszczół dla człowieka i gospodarki". Szkolenia te prowadzone są przede wszystkim dla uczniów szkół rolniczych, a organizuje je Społeczny Zespół do spraw pszczelarstwa.

Głównym zadaniem powołanego w 2017 roku zespołu jest "konsultowanie i opiniowanie spraw dotyczących problemów związanych z pszczelarstwem", jednak jego członkowie nie pozostają bierni. W ramach swoich działań, zespół prowadził w zeszłym roku szkolenia skierowane do młodzieży uczącej się w szkołach o profilu rolniczym. W tym roku zdecydowano o kontynuacji tego projektu.

Zajęcia opierają się na dwugodzinnym wykładzie, podczas którego zebrani poznają znaczenie pszczół w przyrodzie oraz sposoby na zastosowanie produktów pszczelich w codziennym życiu. Zostają oni też zaznajomieni z budową ula i biologią rodziny pszczelej. Nie można powiedzieć, że takie dwugodzinne, jednorazowe szkolenie daje uczniom kompletną wiedzę na temat pszczół i pszczelarstwa, ale z pewnością informacje zdobyte podczas tego typu spotkań edukacyjnych mogą okazać się zaczątkiem do dalszego studiowania tych zagadnień.

Dodatkowym elementem mobilizującym zebranych do uważnego przysłuchiwania się prezentowanym zagadnieniom jest fakt, że uczniowie, którzy zdobędą największą ilość punktów z testu wiedzy mogą liczyć na nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa.

Opracowano na podstawie:

Wrota Podlasia, Społeczny Zespół do spraw pszczelarstwa organizuje w szkołach rolniczych spotkania edukacyjne, https://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/spoleczny-zespol-do-spraw-pszczelarstwa-organizuje-w-szkolach-rolniczych-spotkania-edukacyjne.html, Data publikacji: 2018.10.02, Data odczytu: 2018.10.03Liczba wyświetleń artykułu: 878

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Pierniczki na miodzie

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową