Portal Pszczelarski

Społeczny Zespół do spraw pszczelarstwa znów organizuje szkolenia w 2018

pszczelarstwo podlaskie szkolenie pszczelarskie

W województwie podlaskim po raz kolejny rusza cykl szkleń "Znaczenie pszczół dla człowieka i gospodarki". Szkolenia te prowadzone są przede wszystkim dla uczniów szkół rolniczych, a organizuje je Społeczny Zespół do spraw pszczelarstwa.

Głównym zadaniem powołanego w 2017 roku zespołu jest "konsultowanie i opiniowanie spraw dotyczących problemów związanych z pszczelarstwem", jednak jego członkowie nie pozostają bierni. W ramach swoich działań, zespół prowadził w zeszłym roku szkolenia skierowane do młodzieży uczącej się w szkołach o profilu rolniczym. W tym roku zdecydowano o kontynuacji tego projektu.

Zajęcia opierają się na dwugodzinnym wykładzie, podczas którego zebrani poznają znaczenie pszczół w przyrodzie oraz sposoby na zastosowanie produktów pszczelich w codziennym życiu. Zostają oni też zaznajomieni z budową ula i biologią rodziny pszczelej. Nie można powiedzieć, że takie dwugodzinne, jednorazowe szkolenie daje uczniom kompletną wiedzę na temat pszczół i pszczelarstwa, ale z pewnością informacje zdobyte podczas tego typu spotkań edukacyjnych mogą okazać się zaczątkiem do dalszego studiowania tych zagadnień.

Dodatkowym elementem mobilizującym zebranych do uważnego przysłuchiwania się prezentowanym zagadnieniom jest fakt, że uczniowie, którzy zdobędą największą ilość punktów z testu wiedzy mogą liczyć na nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa.

Opracowano na podstawie:

Wrota Podlasia, Społeczny Zespół do spraw pszczelarstwa organizuje w szkołach rolniczych spotkania edukacyjne, https://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/spoleczny-zespol-do-spraw-pszczelarstwa-organizuje-w-szkolach-rolniczych-spotkania-edukacyjne.html, Data publikacji: 2018.10.02, Data odczytu: 2018.10.03Liczba wyświetleń artykułu: 1038

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Piernik sułtański

Nan-e qandi

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Suchodrzew pospolity, wiciokrzew pospolity, wiciokrzew suchodrzew – roślina miododajna

Grudzień w pasiece

Historia pszczelarstwa kołem się toczy?

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę