Portal Pszczelarski

Społeczny Zespół do spraw pszczelarstwa znów organizuje szkolenia w 2018

pszczelarstwo podlaskie szkolenie pszczelarskie

W województwie podlaskim po raz kolejny rusza cykl szkleń "Znaczenie pszczół dla człowieka i gospodarki". Szkolenia te prowadzone są przede wszystkim dla uczniów szkół rolniczych, a organizuje je Społeczny Zespół do spraw pszczelarstwa.

Głównym zadaniem powołanego w 2017 roku zespołu jest "konsultowanie i opiniowanie spraw dotyczących problemów związanych z pszczelarstwem", jednak jego członkowie nie pozostają bierni. W ramach swoich działań, zespół prowadził w zeszłym roku szkolenia skierowane do młodzieży uczącej się w szkołach o profilu rolniczym. W tym roku zdecydowano o kontynuacji tego projektu.

Zajęcia opierają się na dwugodzinnym wykładzie, podczas którego zebrani poznają znaczenie pszczół w przyrodzie oraz sposoby na zastosowanie produktów pszczelich w codziennym życiu. Zostają oni też zaznajomieni z budową ula i biologią rodziny pszczelej. Nie można powiedzieć, że takie dwugodzinne, jednorazowe szkolenie daje uczniom kompletną wiedzę na temat pszczół i pszczelarstwa, ale z pewnością informacje zdobyte podczas tego typu spotkań edukacyjnych mogą okazać się zaczątkiem do dalszego studiowania tych zagadnień.

Dodatkowym elementem mobilizującym zebranych do uważnego przysłuchiwania się prezentowanym zagadnieniom jest fakt, że uczniowie, którzy zdobędą największą ilość punktów z testu wiedzy mogą liczyć na nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa.

Opracowano na podstawie:

Wrota Podlasia, Społeczny Zespół do spraw pszczelarstwa organizuje w szkołach rolniczych spotkania edukacyjne, https://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/spoleczny-zespol-do-spraw-pszczelarstwa-organizuje-w-szkolach-rolniczych-spotkania-edukacyjne.html, Data publikacji: 2018.10.02, Data odczytu: 2018.10.03Liczba wyświetleń artykułu: 769

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.