Portal Pszczelarski

Społeczny Zespół do spraw pszczelarstwa znów organizuje szkolenia w 2018

pszczelarstwo podlaskie szkolenie pszczelarskie

W województwie podlaskim po raz kolejny rusza cykl szkleń "Znaczenie pszczół dla człowieka i gospodarki". Szkolenia te prowadzone są przede wszystkim dla uczniów szkół rolniczych, a organizuje je Społeczny Zespół do spraw pszczelarstwa.

Głównym zadaniem powołanego w 2017 roku zespołu jest "konsultowanie i opiniowanie spraw dotyczących problemów związanych z pszczelarstwem", jednak jego członkowie nie pozostają bierni. W ramach swoich działań, zespół prowadził w zeszłym roku szkolenia skierowane do młodzieży uczącej się w szkołach o profilu rolniczym. W tym roku zdecydowano o kontynuacji tego projektu.

Zajęcia opierają się na dwugodzinnym wykładzie, podczas którego zebrani poznają znaczenie pszczół w przyrodzie oraz sposoby na zastosowanie produktów pszczelich w codziennym życiu. Zostają oni też zaznajomieni z budową ula i biologią rodziny pszczelej. Nie można powiedzieć, że takie dwugodzinne, jednorazowe szkolenie daje uczniom kompletną wiedzę na temat pszczół i pszczelarstwa, ale z pewnością informacje zdobyte podczas tego typu spotkań edukacyjnych mogą okazać się zaczątkiem do dalszego studiowania tych zagadnień.

Dodatkowym elementem mobilizującym zebranych do uważnego przysłuchiwania się prezentowanym zagadnieniom jest fakt, że uczniowie, którzy zdobędą największą ilość punktów z testu wiedzy mogą liczyć na nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa.

Opracowano na podstawie:

Wrota Podlasia, Społeczny Zespół do spraw pszczelarstwa organizuje w szkołach rolniczych spotkania edukacyjne, https://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/spoleczny-zespol-do-spraw-pszczelarstwa-organizuje-w-szkolach-rolniczych-spotkania-edukacyjne.html, Data publikacji: 2018.10.02, Data odczytu: 2018.10.03



Liczba wyświetleń artykułu: 1293

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie