Portal Pszczelarski

Społeczny Zespół do spraw pszczelarstwa znów organizuje szkolenia w 2018

pszczelarstwo podlaskie szkolenie pszczelarskie

W województwie podlaskim po raz kolejny rusza cykl szkleń "Znaczenie pszczół dla człowieka i gospodarki". Szkolenia te prowadzone są przede wszystkim dla uczniów szkół rolniczych, a organizuje je Społeczny Zespół do spraw pszczelarstwa.

Głównym zadaniem powołanego w 2017 roku zespołu jest "konsultowanie i opiniowanie spraw dotyczących problemów związanych z pszczelarstwem", jednak jego członkowie nie pozostają bierni. W ramach swoich działań, zespół prowadził w zeszłym roku szkolenia skierowane do młodzieży uczącej się w szkołach o profilu rolniczym. W tym roku zdecydowano o kontynuacji tego projektu.

Zajęcia opierają się na dwugodzinnym wykładzie, podczas którego zebrani poznają znaczenie pszczół w przyrodzie oraz sposoby na zastosowanie produktów pszczelich w codziennym życiu. Zostają oni też zaznajomieni z budową ula i biologią rodziny pszczelej. Nie można powiedzieć, że takie dwugodzinne, jednorazowe szkolenie daje uczniom kompletną wiedzę na temat pszczół i pszczelarstwa, ale z pewnością informacje zdobyte podczas tego typu spotkań edukacyjnych mogą okazać się zaczątkiem do dalszego studiowania tych zagadnień.

Dodatkowym elementem mobilizującym zebranych do uważnego przysłuchiwania się prezentowanym zagadnieniom jest fakt, że uczniowie, którzy zdobędą największą ilość punktów z testu wiedzy mogą liczyć na nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa.

Opracowano na podstawie:

Wrota Podlasia, Społeczny Zespół do spraw pszczelarstwa organizuje w szkołach rolniczych spotkania edukacyjne, https://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/spoleczny-zespol-do-spraw-pszczelarstwa-organizuje-w-szkolach-rolniczych-spotkania-edukacyjne.html, Data publikacji: 2018.10.02, Data odczytu: 2018.10.03



Liczba wyświetleń artykułu: 1362

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski