Portal Pszczelarski

Ogromny plaster miodu odkryty w murach domu jednorodzinnego w USA

Duży plaster miodu. Źródło screena: youtube.com/watch?v=SqAzYmEJme4

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA plaster miodu David Glover The Bartlett Bee Whisperer zaklinacz pszczół

David Glover, znany jest szerzej jako The Bartlett Bee Whisperer, co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Zaklinacz Pszczół". Jego praca polega na przenoszeniu pszczół miodnych na bardziej korzystne dla nich tereny. Pszczelarz podzielił się ostatnio ze swoimi obserwatorami jednym ze zleceń, jakie miał okazję wykonywać.

"Zaklinacz pszczół" został wezwany do jednego z domów w Germantown, gdzie właściciele uskarżali się na zagnieżdżone w murach pszczoły. Z uwagi na fakt, że właściciel posiadłości jest uczulony na jad pszczeli, koniecznym było usunięcie owadów. Pszczoły zadomowiły się w konstrukcji budynku, ale nikt nie spodziewał się, że ich rój jest tak duży.

David Glover za pomocą kamery termowizyjnej określił dokładne miejsce bytowania pszczół i rozpoczął rozbiórkę ozdobnej warstwy ceglanego muru. Oczom mieszkańców i samego pszczelarza ukazał się ogromnych rozmiarów plaster. On sam stwierdził, że był to jeden z największych pojedynczych plastrów jakie widział w swojej karierze.

Znaczną część pszczół udało się uratować. Zostały one przetransportowane na posesję pszczelarza, gdzie mają w spokoju się zregenerować, a następnie zostaną umieszone w jednej z pasiek, które współpracują z Davidem Gloverem.

Opracowano na podstawie:

The Western Journal, ‘Bee Whisperer’ Removes Massive Honeycomb Hidden Behind Bricks of Home, https://www.westernjournal.com/l/kaylakunkel/bee-whisperer-removes-massive-honey-comb-hidden-behind-bricks-home/, Data publikacji: 2018.10.03, Data odczytu: 2018.10.06Liczba wyświetleń artykułu: 3504

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2018-10-21 07:45:57

Nie powiem, ale robi wrażenie! Ciekawe tylko, dlaczego nikt tego wcześniej nie wyczaił. Przecież budowa takiego plastra nie zajmuje 2-3 dni...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.