Portal Pszczelarski

Ogromny plaster miodu odkryty w murach domu jednorodzinnego w USA

Duży plaster miodu. Źródło screena: youtube.com/watch?v=SqAzYmEJme4

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA plaster miodu David Glover The Bartlett Bee Whisperer zaklinacz pszczół

David Glover, znany jest szerzej jako The Bartlett Bee Whisperer, co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Zaklinacz Pszczół". Jego praca polega na przenoszeniu pszczół miodnych na bardziej korzystne dla nich tereny. Pszczelarz podzielił się ostatnio ze swoimi obserwatorami jednym ze zleceń, jakie miał okazję wykonywać.

"Zaklinacz pszczół" został wezwany do jednego z domów w Germantown, gdzie właściciele uskarżali się na zagnieżdżone w murach pszczoły. Z uwagi na fakt, że właściciel posiadłości jest uczulony na jad pszczeli, koniecznym było usunięcie owadów. Pszczoły zadomowiły się w konstrukcji budynku, ale nikt nie spodziewał się, że ich rój jest tak duży.

David Glover za pomocą kamery termowizyjnej określił dokładne miejsce bytowania pszczół i rozpoczął rozbiórkę ozdobnej warstwy ceglanego muru. Oczom mieszkańców i samego pszczelarza ukazał się ogromnych rozmiarów plaster. On sam stwierdził, że był to jeden z największych pojedynczych plastrów jakie widział w swojej karierze.

Znaczną część pszczół udało się uratować. Zostały one przetransportowane na posesję pszczelarza, gdzie mają w spokoju się zregenerować, a następnie zostaną umieszone w jednej z pasiek, które współpracują z Davidem Gloverem.

Opracowano na podstawie:

The Western Journal, ‘Bee Whisperer’ Removes Massive Honeycomb Hidden Behind Bricks of Home, https://www.westernjournal.com/l/kaylakunkel/bee-whisperer-removes-massive-honey-comb-hidden-behind-bricks-home/, Data publikacji: 2018.10.03, Data odczytu: 2018.10.06Liczba wyświetleń artykułu: 4793

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2018-10-21 07:45:57

Nie powiem, ale robi wrażenie! Ciekawe tylko, dlaczego nikt tego wcześniej nie wyczaił. Przecież budowa takiego plastra nie zajmuje 2-3 dni...  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bigos staropolski na winie z miodem

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

VIII Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego na Zamku Grodziec - relacja z wydarzenia

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Projekt Bzykająca Przyczepka