Portal Pszczelarski

Projekt pszczelarski poddany pod głosowanie w Łódzkim Budżecie Obywatelskim

pszczelarstwo łódzkie Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Łodzi Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach akcja pszczelarska

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Łodzi namawia do głosowania na projekt pod nazwą "Są pszczoły - jest życie". Ten projekt edukacyjny zakłada między innymi wysadzenie kilku tysięcy roślin miododajnych na terenie województwa. Głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego trwa przez cały październik 2018.

Projekt, którego autorem jest Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach, już w tamtym roku był o włos od wygranej. Jak czytamy na stronie Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Łodzi, ostatnim razem zabrakło kilkuset głosów, a sucha analiza wykazała, że nie wszyscy pszczelarze wykazali zaangażowanie. Tym razem pszczelarze zdecydowali się wprost prosić o oddanie głosów zarówno przez regionalnych miłośników pszczół, jak i ich rodziny.

Przedstawiony projekt zakłada przede wszystkim edukację mieszkańców województwa oraz upowszechnianie wiedzy na temat bioróżnorodności w otoczeniu miejskim. W materialnym wymiarze tego projektu przewidziano przede wszystkim spotkania z mieszkańcami. Spotkania te nie miałby jedynie charakteru edukacyjnego, ale również byłyby okazją do przekazania uczestnikom sadzonek drzew, krzewów, bylin i innych roślin miododajnych. Tym samym, głównym efektem realizacji tego projektu, byłby wzrost roślinności miododajnej na terenie województwa łódzkiego.
Karty do głosowania ora szczegółowa instrukcja dostępne są na stronie Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Łodzi.

Opracowano na podstawie:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Łodzi, „Budżet Obywatelski – głosujemy na pszczoły – projekt 232, http://wzp-lodz.com.pl/news/6750225e-c2fc-11e8-a639-525400d183e6 Data publikacji: 2018.09.28, Data odczytu: 2018.10.06



Liczba wyświetleń artykułu: 2400

Komentarze z forum pszczelarskiego

TTM 2018-12-03 22:07:07

Projekt Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach zatytułowany "SĄ PSZCZOŁY - JEST ŻYCIE" jest już laureatem głosowania. A to oznacza, że znalazł się w grupie projektów, które będą realizowane w 2019 r. i finansowane z budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. Autorzy projektu, brzezińscy pszczelarze, dziękują wszystkim którzy swoimi głosami przyczynili się do sukcesu. Zapraszamy na wydarzenia, z których projekt będzie się składał. Prosimy śledzić stronę www.pszczelarze-brzeziny.pl.

blondynekkrk 2018-12-05 16:30:05

Brawo! Wszelkie pszczelarskie inicjatywy powinny być realizowane. Chyba nie trafiłem jeszcze na jakiś projekt pszczelarski, który okazałby się nietrafiony.

piczmar 2021-01-27 10:27:52

Temat sprzed kilku lat, zaluje ze nie slyszalem wtedy o inicjatywie, a co szykuje sie w 2021?



  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chleb z szafranem i miodem

Piernik sułtański

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą