Portal Pszczelarski

Konkurs: Na ratunek ginącym pszczołom - rozstrzygnięty!

pszczelarstwo podlaskie relacja z wydarzenia Na ratunek ginącym pszczołom

W Muzeum Podlaskim w Białymstoku, 12 października 2018 r. odbył się finał konkursu plastycznego, zatytułowanego "Na ratunek ginącym pszczołom". Konkurs skierowany był do dzieci szkół podstawowych. Wyłoniono laureatów w trzech kategoriach wiekowych. Kreatywność zwycięzców przeszła oczekiwania organizatorów i zaskoczyła komisję konkursową.

Jak informuje regionalny portal województwa podlaskiego, do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski zgłoszono 700 prac z ponad 52 szkół. Prace można było wykonywać dowolną techniką. Ważnym elementem był jedynie temat, czyli kwestia ochrony pszczół i ich roli w życiu człowieka. Wyłonienie zwycięzców okazało się trudnym zadaniem, ale ostatecznie określono laureatów i przyznano wyróżnienia we wszystkich trzech kategoriach wiekowych.

Wśród najmłodszych dzieci (klasy 0-3), najlepszą pracę według komisji wykonał Maciej Brandeburg. Chłopczyk, co prawda przyznał, że jeszcze czasami boi się pszczół, ale doskonale wie, że są one niezbędne do zapylania roślin, a dzięki temu my możemy się cieszyć piękną przyrodą. W kategorii klas 4-6 zwycięska okazała się praca Bruno Wiśniowskiego, natomiast starsza uczennica szkoły Podstawowej w Perlejewie stworzyła bardzo kreatywny obraz, przedstawiający oko ludzkie, w którym możemy dostrzec niewielkich rozmiarów pszczołę. Jak sama mówi, jest to metafora znaczenia pszczół w naszym środowisku. My, ludzie jesteśmy panami świata, natomiast pszczoły są jedynie niewielką jego cząstką, dlatego to właśnie naszym obowiązkiem jest dbać o te malutkie istoty. Dziewczynka zwyciężyła w najstarszej kategorii wiekowej (7-8 klasa).

Konkurs okazał się dużą atrakcją dla dzieci i młodzieży. Poza oficjalnymi gratulacjami i wręczeniem nagród, organizatorzy zdecydowali się na jeszcze jedną niespodziankę. Laureaci konkursu mieli okazję do wzięcia udziału w grze zorganizowanej przez pracowników Muzeum Podlaskiego. W ramach tej zabawy, uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć wskazanych bohaterów obrazów znajdujących się w Muzeum.

Opracowano na podstawie:

Wrota Podlasia, Konkurs plastyczny dla dzieci „Na ratunek ginącym pszczołom” rozstrzygnięty, http://wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/konkurs-plastyczny-dla-dzieci-na-ratunek-ginacym-pszczolom-rozstrzygniety.html, Data publikacji: 2018.10.12, Data odczytu: 2018.10.13Liczba wyświetleń artykułu: 1026

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.