Portal Pszczelarski

Konkurs: Na ratunek ginącym pszczołom - rozstrzygnięty!

pszczelarstwo podlaskie relacja z wydarzenia Na ratunek ginącym pszczołom

W Muzeum Podlaskim w Białymstoku, 12 października 2018 r. odbył się finał konkursu plastycznego, zatytułowanego "Na ratunek ginącym pszczołom". Konkurs skierowany był do dzieci szkół podstawowych. Wyłoniono laureatów w trzech kategoriach wiekowych. Kreatywność zwycięzców przeszła oczekiwania organizatorów i zaskoczyła komisję konkursową.

Jak informuje regionalny portal województwa podlaskiego, do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski zgłoszono 700 prac z ponad 52 szkół. Prace można było wykonywać dowolną techniką. Ważnym elementem był jedynie temat, czyli kwestia ochrony pszczół i ich roli w życiu człowieka. Wyłonienie zwycięzców okazało się trudnym zadaniem, ale ostatecznie określono laureatów i przyznano wyróżnienia we wszystkich trzech kategoriach wiekowych.

Wśród najmłodszych dzieci (klasy 0-3), najlepszą pracę według komisji wykonał Maciej Brandeburg. Chłopczyk, co prawda przyznał, że jeszcze czasami boi się pszczół, ale doskonale wie, że są one niezbędne do zapylania roślin, a dzięki temu my możemy się cieszyć piękną przyrodą. W kategorii klas 4-6 zwycięska okazała się praca Bruno Wiśniowskiego, natomiast starsza uczennica szkoły Podstawowej w Perlejewie stworzyła bardzo kreatywny obraz, przedstawiający oko ludzkie, w którym możemy dostrzec niewielkich rozmiarów pszczołę. Jak sama mówi, jest to metafora znaczenia pszczół w naszym środowisku. My, ludzie jesteśmy panami świata, natomiast pszczoły są jedynie niewielką jego cząstką, dlatego to właśnie naszym obowiązkiem jest dbać o te malutkie istoty. Dziewczynka zwyciężyła w najstarszej kategorii wiekowej (7-8 klasa).

Konkurs okazał się dużą atrakcją dla dzieci i młodzieży. Poza oficjalnymi gratulacjami i wręczeniem nagród, organizatorzy zdecydowali się na jeszcze jedną niespodziankę. Laureaci konkursu mieli okazję do wzięcia udziału w grze zorganizowanej przez pracowników Muzeum Podlaskiego. W ramach tej zabawy, uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć wskazanych bohaterów obrazów znajdujących się w Muzeum.

Opracowano na podstawie:

Wrota Podlasia, Konkurs plastyczny dla dzieci „Na ratunek ginącym pszczołom” rozstrzygnięty, http://wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/konkurs-plastyczny-dla-dzieci-na-ratunek-ginacym-pszczolom-rozstrzygniety.html, Data publikacji: 2018.10.12, Data odczytu: 2018.10.13



Liczba wyświetleń artykułu: 1282

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem