Portal Pszczelarski

Konkurs: Na ratunek ginącym pszczołom - rozstrzygnięty!

pszczelarstwo podlaskie relacja z wydarzenia Na ratunek ginącym pszczołom

W Muzeum Podlaskim w Białymstoku, 12 października 2018 r. odbył się finał konkursu plastycznego, zatytułowanego "Na ratunek ginącym pszczołom". Konkurs skierowany był do dzieci szkół podstawowych. Wyłoniono laureatów w trzech kategoriach wiekowych. Kreatywność zwycięzców przeszła oczekiwania organizatorów i zaskoczyła komisję konkursową.

Jak informuje regionalny portal województwa podlaskiego, do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski zgłoszono 700 prac z ponad 52 szkół. Prace można było wykonywać dowolną techniką. Ważnym elementem był jedynie temat, czyli kwestia ochrony pszczół i ich roli w życiu człowieka. Wyłonienie zwycięzców okazało się trudnym zadaniem, ale ostatecznie określono laureatów i przyznano wyróżnienia we wszystkich trzech kategoriach wiekowych.

Wśród najmłodszych dzieci (klasy 0-3), najlepszą pracę według komisji wykonał Maciej Brandeburg. Chłopczyk, co prawda przyznał, że jeszcze czasami boi się pszczół, ale doskonale wie, że są one niezbędne do zapylania roślin, a dzięki temu my możemy się cieszyć piękną przyrodą. W kategorii klas 4-6 zwycięska okazała się praca Bruno Wiśniowskiego, natomiast starsza uczennica szkoły Podstawowej w Perlejewie stworzyła bardzo kreatywny obraz, przedstawiający oko ludzkie, w którym możemy dostrzec niewielkich rozmiarów pszczołę. Jak sama mówi, jest to metafora znaczenia pszczół w naszym środowisku. My, ludzie jesteśmy panami świata, natomiast pszczoły są jedynie niewielką jego cząstką, dlatego to właśnie naszym obowiązkiem jest dbać o te malutkie istoty. Dziewczynka zwyciężyła w najstarszej kategorii wiekowej (7-8 klasa).

Konkurs okazał się dużą atrakcją dla dzieci i młodzieży. Poza oficjalnymi gratulacjami i wręczeniem nagród, organizatorzy zdecydowali się na jeszcze jedną niespodziankę. Laureaci konkursu mieli okazję do wzięcia udziału w grze zorganizowanej przez pracowników Muzeum Podlaskiego. W ramach tej zabawy, uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć wskazanych bohaterów obrazów znajdujących się w Muzeum.

Opracowano na podstawie:

Wrota Podlasia, Konkurs plastyczny dla dzieci „Na ratunek ginącym pszczołom” rozstrzygnięty, http://wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/konkurs-plastyczny-dla-dzieci-na-ratunek-ginacym-pszczolom-rozstrzygniety.html, Data publikacji: 2018.10.12, Data odczytu: 2018.10.13Liczba wyświetleń artykułu: 1492

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Pierniczki na miodzie

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ogórki z miodem

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Biały miód leśny z Mount Oku

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2016/2019 - terminarz, wymagania, kosztorys

Zryczałtowany podatek dochodowy przy sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich przetworzonych

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich