Portal Pszczelarski

XIV Podkarpackie Święto Miodu w Rzeszowie - relacja

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia Wacław Piędel XIV Podkarpackie Święto Miodu w Rzeszowie Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Józef Garbacz Paweł Grzywacz Małgorzata Sudoł Elżbieta Grzywacz Tadeusz Dylon

W dniu 29.09.2018 r. w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się XIV Podkarpackie Święto Miodu, w którym udział wzięli również członkowie Regionalnego Koła Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu. Jak co roku uczestnicy wydarzenia skupili się na podsumowaniu zbiorów miodu i rozwiązaniu konkursów.

W konkursie na najlepszą pasiekę Podkarpacia 2018 wśród wyróżnionych znalazły się pasieki:

  • Józefa Garbacza z Wólki Tanewskiej,
  • Pawła Grzywacza z Wólki Tanewskiej i
  • Wacława Piędla z Bielińca.

W kategorii "Producenci Miodów Pitnych i Nalewek Miodnych" I miejsce zdobyła nalewka z czarnej porzeczki z miodem i trójniakiem Małgorzaty Sudoł z Bielińca. Wśród wyróżnionych nalewek znalazła się także miodówka korzenna Wacława Piędla z Bielińca.

Wyróżnienie za miód nawłociowy w konkursie pt. "Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów" otrzymali państwo Elżbieta i Paweł Grzywacz.

Wszyscy spośród nagrodzonych i wyróżnionych osób są członkami Regionalnego Koła Pszczelarskiego BARĆ w Bielińcu. Koła, które aktualnie zrzesza 32 członków z gmin: Ulanów, Harasiuki, Krzeszów, Jarocin i Nisko.

Dyplomy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym osobom wręczali: Krystyna Wróblewska, poseł na Sejm RP, Mieczysław Miazga, Piotr Pilch, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego, Jerzy Cypryś, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego i Tadeusz Dylon, prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego.

Impreza przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze. Organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję w 2019 roku!

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1736

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie