Portal Pszczelarski

XIV Podkarpackie Święto Miodu w Rzeszowie - relacja

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia Wacław Piędel XIV Podkarpackie Święto Miodu w Rzeszowie Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Józef Garbacz Paweł Grzywacz Małgorzata Sudoł Elżbieta Grzywacz Tadeusz Dylon

W dniu 29.09.2018 r. w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się XIV Podkarpackie Święto Miodu, w którym udział wzięli również członkowie Regionalnego Koła Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu. Jak co roku uczestnicy wydarzenia skupili się na podsumowaniu zbiorów miodu i rozwiązaniu konkursów.

W konkursie na najlepszą pasiekę Podkarpacia 2018 wśród wyróżnionych znalazły się pasieki:

  • Józefa Garbacza z Wólki Tanewskiej,
  • Pawła Grzywacza z Wólki Tanewskiej i
  • Wacława Piędla z Bielińca.

W kategorii "Producenci Miodów Pitnych i Nalewek Miodnych" I miejsce zdobyła nalewka z czarnej porzeczki z miodem i trójniakiem Małgorzaty Sudoł z Bielińca. Wśród wyróżnionych nalewek znalazła się także miodówka korzenna Wacława Piędla z Bielińca.

Wyróżnienie za miód nawłociowy w konkursie pt. "Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów" otrzymali państwo Elżbieta i Paweł Grzywacz.

Wszyscy spośród nagrodzonych i wyróżnionych osób są członkami Regionalnego Koła Pszczelarskiego BARĆ w Bielińcu. Koła, które aktualnie zrzesza 32 członków z gmin: Ulanów, Harasiuki, Krzeszów, Jarocin i Nisko.

Dyplomy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym osobom wręczali: Krystyna Wróblewska, poseł na Sejm RP, Mieczysław Miazga, Piotr Pilch, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego, Jerzy Cypryś, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego i Tadeusz Dylon, prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego.

Impreza przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze. Organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję w 2019 roku!

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1252

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.