Portal Pszczelarski

Ogromna kolonia pszczół w dachu szpitala w Cambridge

Gniazdo pszczół pod dachem szpitala

pszczelarstwo za granicą pszczelarstwo w Wielkiej Brytanii rój pszczół pszczoły w szpitalu

W dachu szpitala w Cambridge odkryto ogromną kolonię około 60 000 pszczół. Owady prawdopodobnie rozwijały się tam od lat. Po interwencji ekspertów, pszczoły trafiły w bezpieczne miejsce w Landcashire.

Jak relacjonują pracownicy szpitala, przelatujące pszczoły widywano w tej okolicy wielokrotnie, nikt jednak nie sądził, że kolonia jest tak duża oraz, że bytuje bezpośrednio w dachu szpitala. Momentem przełomowym, kiedy szpital zdecydował się powiadomić ekspertów o prawdopodobnym osiedleniu się pszczół w dachu budynku był dopiero miód, który wręcz spływał po ścianach.
Po przybyciu specjalistów i zdjęciu części dachowej okazało się, że kolonia może liczyć ponad 60 tysięcy osobników. Usuwanie pszczół trwało 12 godzin. 

Na szczęście akcja przebiegła pomyślnie. Ani pszczołom, ani pacjentom szpitala nic nie zagraża. Owady zostały przetransportowane na teren w Lancashire, gdzie mogą już w spokoju się rozwijać.

Opracowano na podstawie:

iNews.co.uk, Colony of 60,000 bees fund in a hospital roof in Cambridge, https://inews.co.uk/news/uk/bees-cambridge-hospital-roof-fulbourn-60000/, Data publikacji: 2018.09.21, Data odczytu: 2018.09.22

 Liczba wyświetleń artykułu: 1755

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.