Portal Pszczelarski

Ogromna kolonia pszczół w dachu szpitala w Cambridge

Gniazdo pszczół pod dachem szpitala

pszczelarstwo za granicą pszczelarstwo w Wielkiej Brytanii rój pszczół pszczoły w szpitalu

W dachu szpitala w Cambridge odkryto ogromną kolonię około 60 000 pszczół. Owady prawdopodobnie rozwijały się tam od lat. Po interwencji ekspertów, pszczoły trafiły w bezpieczne miejsce w Landcashire.

Jak relacjonują pracownicy szpitala, przelatujące pszczoły widywano w tej okolicy wielokrotnie, nikt jednak nie sądził, że kolonia jest tak duża oraz, że bytuje bezpośrednio w dachu szpitala. Momentem przełomowym, kiedy szpital zdecydował się powiadomić ekspertów o prawdopodobnym osiedleniu się pszczół w dachu budynku był dopiero miód, który wręcz spływał po ścianach.
Po przybyciu specjalistów i zdjęciu części dachowej okazało się, że kolonia może liczyć ponad 60 tysięcy osobników. Usuwanie pszczół trwało 12 godzin. 

Na szczęście akcja przebiegła pomyślnie. Ani pszczołom, ani pacjentom szpitala nic nie zagraża. Owady zostały przetransportowane na teren w Lancashire, gdzie mogą już w spokoju się rozwijać.

Opracowano na podstawie:

iNews.co.uk, Colony of 60,000 bees fund in a hospital roof in Cambridge, https://inews.co.uk/news/uk/bees-cambridge-hospital-roof-fulbourn-60000/, Data publikacji: 2018.09.21, Data odczytu: 2018.09.22

 Liczba wyświetleń artykułu: 2372

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Budowa pszczoły miodnej - serce, układ oddechowy i nerwowy oraz smak i słuch

Jak sprawdzić czy matka pszczela jest w ulu?

Bartnictwo w Polsce - zawód bartnika i produkt bartniczy

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.