Portal Pszczelarski

Ogromna kolonia pszczół w dachu szpitala w Cambridge

Gniazdo pszczół pod dachem szpitala

pszczelarstwo za granicą pszczelarstwo w Wielkiej Brytanii rój pszczół pszczoły w szpitalu

W dachu szpitala w Cambridge odkryto ogromną kolonię około 60 000 pszczół. Owady prawdopodobnie rozwijały się tam od lat. Po interwencji ekspertów, pszczoły trafiły w bezpieczne miejsce w Landcashire.

Jak relacjonują pracownicy szpitala, przelatujące pszczoły widywano w tej okolicy wielokrotnie, nikt jednak nie sądził, że kolonia jest tak duża oraz, że bytuje bezpośrednio w dachu szpitala. Momentem przełomowym, kiedy szpital zdecydował się powiadomić ekspertów o prawdopodobnym osiedleniu się pszczół w dachu budynku był dopiero miód, który wręcz spływał po ścianach.
Po przybyciu specjalistów i zdjęciu części dachowej okazało się, że kolonia może liczyć ponad 60 tysięcy osobników. Usuwanie pszczół trwało 12 godzin. 

Na szczęście akcja przebiegła pomyślnie. Ani pszczołom, ani pacjentom szpitala nic nie zagraża. Owady zostały przetransportowane na teren w Lancashire, gdzie mogą już w spokoju się rozwijać.

Opracowano na podstawie:

iNews.co.uk, Colony of 60,000 bees fund in a hospital roof in Cambridge, https://inews.co.uk/news/uk/bees-cambridge-hospital-roof-fulbourn-60000/, Data publikacji: 2018.09.21, Data odczytu: 2018.09.22

 Liczba wyświetleń artykułu: 2908

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016