Portal Pszczelarski

V Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli - relacja

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia V Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli Jerzy Próchnicki

21 września 2018 r. w stalowowolskiej siedzibie Politechniki Rzeszowskiej odbyła się piąta już edycja Forum Pszczelarskiego pod nazwą "Stalowa pszczoła nie istnieje".

Wydarzenie organizowane jest co roku przez powiat stalowowolski i zazwyczaj ma ono charakter konferencji naukowej, podczas której zaproszeni prelegenci (głównie z ośrodków akademickich oraz instytucji zajmujących się pszczelarstwem), przedstawiają najważniejsze nowości w zakresie hodowli i ochrony pszczół.

Tegoroczna edycja wydarzenia cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników. Według wicestarosty stalowowolskiego Mariusza Sołtysa, który wraz ze starostą Januszem Zarzecznym oraz przewodniczącym Rady Powiatu otwierali konferencje – tak znaczna liczba zainteresowanych jest ewidentnym dowodem na to, że tego typu przedsięwzięcia są dla branży potrzebne.

Pszczelarze chcą się doszkalać, a konferencje z udziałem specjalistów są do tego idealnym narzędziem. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia występowali eksperci między innymi z dziedziny weterynarii, pszczelnictwa i botaniki. Z wykładem na temat zdrowia pszczół w kontekście stosowania środków ochrony roślin wystąpił również przedstawiciel Firmy Bayer, dr Jerzy Próchnicki.
Oficjalnej części konferencji towarzyszył kiermasz miodów zorganizowany w Bibliotece Międzyuczelnianej. Tam, wszyscy mieszkańcy mogli spróbować miodów z regionalnych pasiek, a nawet zakupić kilka słoiczków. Czytając opinie uczestników, na temat przedsięwzięcia, można odnieść wrażenie, że impreza, która do tej pory była kierowana przede wszystkim do pszczelarzy, z roku na rok coraz bardziej interesuje wszystkich mieszkańców.

Opracowano na podstawie:

Echodnia.pl, Nauka o pszczelarstwie i kiermasz z miodami w bibliotece, https://echodnia.eu/podkarpackie/nauka-o-pszczelarstwie-i-kiermasz-z-miodami-w-bibliotece/ar/13513073, Data publikacji: 2018.09.21, Data odczytu: 2018.09.22

Czytaj również:

V Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli (program wydarzenia)



Liczba wyświetleń artykułu: 1425

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Pierniczki świąteczne z miodem

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie