Portal Pszczelarski

Zgnilec amerykański w powiecie kraśnickim i janowskim 2018

pszczelarstwo lubelskie zgnilec amerykański zgnilec amerykański w powiecie kraśnickim zgnilec amerykański w powiecie janowskim

Zgnilec amerykański zaatakował pszczoły w kilku gminach na terenie powiatów kraśnickiego i janowskiego. Stosowne rozporządzenie zostało wydane przez Wojewodę lubelskiego 20 września 2018 roku. Wyznaczono również obszar zapowietrzony.

Ognisko choroby stwierdzono w miejscowości Majdan-Obleszcze. Obszar zapowietrzony określony w rozporządzeniu obejmuje część miejscowości znajdujących się w gminach: Szastarka, Batorz, Modliborzyce i Godziszów. Zgodnie z przepisami na tym terenie zostaną wykonane przeglądy pasiek. Rozporządzenie wydane na podstawie szczegółowych przepisów Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 września 2005 roku, przewiduje również szereg obostrzeń w kwestii między innymi migracji pszczół oraz sprzętu pszczelarskiego.

Warto przypomnieć, iż z uwagi na to, że zgnilec amerykański to choroba pszczół zwalczana z urzędu, często poprzez zlikwidowanie zakażonych rodzin, poszkodowanym pszczelarzom przysługują odszkodowania. Warto więc, zwracać szczególna uwagę na występowanie ewentualnych objawów choroby.

Opracowano na podstawie:

Lublin112, Zgnilec amerykański zaatakował pszczoły w województwie lubelskim, https://www.lublin112.pl/zgnilec-amerykanski-zaatakowal-pszczoly-wojewodztwie-lubelskim/, Data publikacji: 2018.09.23, Data odczytu: 2018.09.28

Dziennik Urzędowy Województwa Lubelskiego, https://edziennik.lublin.uw.gov.pl/#/legalact/2018/4195/, Data publikacji: 2018.09.28, Data odczytu: 2018.09.28Liczba wyświetleń artykułu: 1460

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.