Portal Pszczelarski

Jubileusz 100-lecia istnienia Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Krakowie

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie

Trzy dni trwały obchody stulecia Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie. Pszczelarze bawili się podczas kiermaszu miodowego. Były konkursy z nagrodami, wspólne sadzenie lipy i ogrom miodowych pyszności dla każdego.

Wyjątkowy 3-dniowy kiermasz miodowy został zorganizowany w Krakowie na Placu Szczepańskim. Obchody rozpoczęły się w piątek 21 września 2018 r. już o godzinie 10.00. Wtedy ruszył kiermasz miodowy, który można było odwiedzać do niedzieli 23 września. W tym czasie odbywały się zabawy i konkursy dla dzieci, można było również spędzić czas się przy występach zespołów artystycznych. Pszczelarze nie zapomnieli także o tym, co dla nich najważniejsze. Pszczoły, z okazji 100-lecia działalności Związku otrzymały od pszczelarzy lipę. Symboliczne sadzenie drzewa obyło się również w piątkowe popołudnie.

W intencji pszczelarzy oraz pszczół, w Bazylice Mariackiej w Krakowie, odprawiono mszę świętą, po której uczestnicy, w uroczystym marszu wiedzionym przez orkiestrę przenieśli się na Plac Szczepański. Właśnie tam odbyła się część oficjalna obchodów, podczas której nagrodzono najbardziej zasłużonych członków koła. Brać pszczelarska doceniła także osoby, które swoją postawą czynnie wspierały organizację na przestrzeni tylu lat.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Krakowska, Strefa Agro, Krakowscy pszczelarze obchodzą 100-lecie Związku, https://gazetakrakowska.pl/krakowscy-pszczelarze-ochodza-100lecie-zwiazku/ar/13509952, Data publikacji: 20.09.2018, Data odczytu: 2018.09.24Liczba wyświetleń artykułu: 1040

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kurczak teriyaki z miodem

Różowe stringi z miodem

Śledzie w korzennej marynacie z miodem

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Żurawina z miodem i wanilią

Ciasteczka lekko miodowe