Portal Pszczelarski

Jubileusz 100-lecia istnienia Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Krakowie

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie

Trzy dni trwały obchody stulecia Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie. Pszczelarze bawili się podczas kiermaszu miodowego. Były konkursy z nagrodami, wspólne sadzenie lipy i ogrom miodowych pyszności dla każdego.

Wyjątkowy 3-dniowy kiermasz miodowy został zorganizowany w Krakowie na Placu Szczepańskim. Obchody rozpoczęły się w piątek 21 września 2018 r. już o godzinie 10.00. Wtedy ruszył kiermasz miodowy, który można było odwiedzać do niedzieli 23 września. W tym czasie odbywały się zabawy i konkursy dla dzieci, można było również spędzić czas się przy występach zespołów artystycznych. Pszczelarze nie zapomnieli także o tym, co dla nich najważniejsze. Pszczoły, z okazji 100-lecia działalności Związku otrzymały od pszczelarzy lipę. Symboliczne sadzenie drzewa obyło się również w piątkowe popołudnie.

W intencji pszczelarzy oraz pszczół, w Bazylice Mariackiej w Krakowie, odprawiono mszę świętą, po której uczestnicy, w uroczystym marszu wiedzionym przez orkiestrę przenieśli się na Plac Szczepański. Właśnie tam odbyła się część oficjalna obchodów, podczas której nagrodzono najbardziej zasłużonych członków koła. Brać pszczelarska doceniła także osoby, które swoją postawą czynnie wspierały organizację na przestrzeni tylu lat.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Krakowska, Strefa Agro, Krakowscy pszczelarze obchodzą 100-lecie Związku, https://gazetakrakowska.pl/krakowscy-pszczelarze-ochodza-100lecie-zwiazku/ar/13509952, Data publikacji: 20.09.2018, Data odczytu: 2018.09.24Liczba wyświetleń artykułu: 784

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.