Portal Pszczelarski

Jubileusz 100-lecia istnienia Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Krakowie

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie

Trzy dni trwały obchody stulecia Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie. Pszczelarze bawili się podczas kiermaszu miodowego. Były konkursy z nagrodami, wspólne sadzenie lipy i ogrom miodowych pyszności dla każdego.

Wyjątkowy 3-dniowy kiermasz miodowy został zorganizowany w Krakowie na Placu Szczepańskim. Obchody rozpoczęły się w piątek 21 września 2018 r. już o godzinie 10.00. Wtedy ruszył kiermasz miodowy, który można było odwiedzać do niedzieli 23 września. W tym czasie odbywały się zabawy i konkursy dla dzieci, można było również spędzić czas się przy występach zespołów artystycznych. Pszczelarze nie zapomnieli także o tym, co dla nich najważniejsze. Pszczoły, z okazji 100-lecia działalności Związku otrzymały od pszczelarzy lipę. Symboliczne sadzenie drzewa obyło się również w piątkowe popołudnie.

W intencji pszczelarzy oraz pszczół, w Bazylice Mariackiej w Krakowie, odprawiono mszę świętą, po której uczestnicy, w uroczystym marszu wiedzionym przez orkiestrę przenieśli się na Plac Szczepański. Właśnie tam odbyła się część oficjalna obchodów, podczas której nagrodzono najbardziej zasłużonych członków koła. Brać pszczelarska doceniła także osoby, które swoją postawą czynnie wspierały organizację na przestrzeni tylu lat.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Krakowska, Strefa Agro, Krakowscy pszczelarze obchodzą 100-lecie Związku, https://gazetakrakowska.pl/krakowscy-pszczelarze-ochodza-100lecie-zwiazku/ar/13509952, Data publikacji: 20.09.2018, Data odczytu: 2018.09.24Liczba wyświetleń artykułu: 866

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.