Portal Pszczelarski

Silver Axe III - akcja z przerażającym wynikiem

Na zdjęci: martwa pszczoła.

pszczelarstwo w Polsce pestycydy Silver Axe III

W wyniku akcji przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa, wykryto i zatrzymano 360 ton nielegalnych środków ochrony roślin. Efekt akcji Silver Axe III pokazuje, że Europa jest dosłownie zalewana szkodliwymi substancjami.

W akcji kierowanej przez Europol uczestniczyło przez 4 tygodnie 27 państw, w tym Polska. Działania kontrolne prowadzono przede wszystkim na przejściach granicznych, na targowiskach i w punktach sprzedaży. Ujawnienie w wyniku tych działań aż 360 ton nielegalnych substancji stanowi przerażający wynik. W komunikacie wydanym w dniu 13 lipca 2018 roku, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa przyznała, iż skala problemu jest ogromna.

Skutki wykorzystywania tego typu substancji w rolnictwie mogą być tragiczne. Nielegalnie wprowadzane na rynek pestycydy, są często niezbadane, mają niewłaściwie stworzone infrakcje użytkowania lub są po porostu zakazane. Nie ma środków, które pozwoliłyby oszacować straty powodowane przez tego typu preparaty, jednak można być wręcz pewnym, iż stanowią one ogromne zagrożenie zarówno dla pszczół jak i dla ludzi.

Skala problemu jest trudna do oszacowania. Co więcej, z pewnością można uznać, iż zatrzymane w akcji Silver Axe III pestycydy są jedynie niewielkim ułamkiem tego co faktycznie funkcjonuje na europejskim rynku. Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa zapowiada dalsze intensywne działania mające na celu wyeliminowanie lub chociaż zminimalizowanie problemu.

Opracowano na podstawie:

Miody Online, Coraz większa szara strefa nielegalnych pestycydów. Ile z nich trafia na pola?, https://miodyonline.pl/coraz-wieksza-szara-strefa-nielegalnych-pestycydow-ile-z-nich-trafia-na-pola/, Data publikacji: 2018.09.26, Data odczytu: 2018.09.28Liczba wyświetleń artykułu: 1092

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.