Portal Pszczelarski

Pszczoły w silniku samolotu w RPA 2018

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w RPA gniazdo pszczół pszczoły w samolocie

Na jednym z największych lotnisk w Republice Południowej Afryki doszło ostatnio do nietypowego zdarzenia. Jeden z samolotów nie mógł wystartować, ponieważ zagnieździły się w nim pszczoły. Na lotnisko wezwano pszczelarza i bezpiecznie usunięto owady.

Podczas przygotowań do startu jednego z samolotów na lotnisku King Shaka, załoga zauważyła nietypową ilość pszczół latających w pobliżu maszyny. Po wstępnych oględzinach, okazało się, iż owady zagnieździły się w silniku. Jak podają media, owadów było około 20 tysięcy.

Po wezwaniu pszczelarzy rozpoczęto proces usuwania owadów. Akcja nie należała do typowych, ponieważ, jak podaje Fakt, pszczelarze nie mogli używać własnych drabin ani podkurzacza. Obawiano się bowiem o uszkodzenie samolotu. Doświadczenie specjalistów pomogło i już po 30 minutach owady zostały usunięte.

Rzecznik Południowoafrykańskiej Organizacji ds. Przemysłu Pszczelarskiego podkreśla swoje zaskoczenie tą sytuacją. To nietypowe, że pszczoły wybrały akurat silnik samolotu jako miejsce gniazdowania, ponieważ to miejsce zupełnie nie sprzyja ich rozwojowi. Jest też dla nich niezbyt komfortowe. Jego zdaniem był to jedynie przystanek owadów przed dalszym poszukiwaniem domu.

Opracowano na podstawie:

Fakt, Opóźnienia i zamieszanie na lotnisku. Wszystko przez … pszczoły, https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/problemy-na-lotnisku-w-rpa-pszczoly-uziemily-samolot-byly-w-silniku/jv23378, Data publikacji: 2018.09.29, Data odczytu: 2018.09.29Liczba wyświetleń artykułu: 879

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.