Portal Pszczelarski

Pszczoły w silniku samolotu w RPA 2018

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w RPA gniazdo pszczół pszczoły w samolocie

Na jednym z największych lotnisk w Republice Południowej Afryki doszło ostatnio do nietypowego zdarzenia. Jeden z samolotów nie mógł wystartować, ponieważ zagnieździły się w nim pszczoły. Na lotnisko wezwano pszczelarza i bezpiecznie usunięto owady.

Podczas przygotowań do startu jednego z samolotów na lotnisku King Shaka, załoga zauważyła nietypową ilość pszczół latających w pobliżu maszyny. Po wstępnych oględzinach, okazało się, iż owady zagnieździły się w silniku. Jak podają media, owadów było około 20 tysięcy.

Po wezwaniu pszczelarzy rozpoczęto proces usuwania owadów. Akcja nie należała do typowych, ponieważ, jak podaje Fakt, pszczelarze nie mogli używać własnych drabin ani podkurzacza. Obawiano się bowiem o uszkodzenie samolotu. Doświadczenie specjalistów pomogło i już po 30 minutach owady zostały usunięte.

Rzecznik Południowoafrykańskiej Organizacji ds. Przemysłu Pszczelarskiego podkreśla swoje zaskoczenie tą sytuacją. To nietypowe, że pszczoły wybrały akurat silnik samolotu jako miejsce gniazdowania, ponieważ to miejsce zupełnie nie sprzyja ich rozwojowi. Jest też dla nich niezbyt komfortowe. Jego zdaniem był to jedynie przystanek owadów przed dalszym poszukiwaniem domu.

Opracowano na podstawie:

Fakt, Opóźnienia i zamieszanie na lotnisku. Wszystko przez … pszczoły, https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/problemy-na-lotnisku-w-rpa-pszczoly-uziemily-samolot-byly-w-silniku/jv23378, Data publikacji: 2018.09.29, Data odczytu: 2018.09.29Liczba wyświetleń artykułu: 1554

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Słodka sałatka z kurczakiem

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

I Łódzka Międzynarodowa Konferencja Pszczelarska w Burzeninie

Toruński Festiwal Smaków 2017

Pszczele sploty - warsztaty wyplatania słomianych uli 2021

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll