Portal Pszczelarski

Udane miodobranie w miejskiej pasiece w Krakowie 2018

pszczelarstwo małopolskie pasieka miejska pszczelarstwo miejskie sezon pszczelarski 2018 Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie

Tegoroczne zbiory miodu w pasiece Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie można uznać za wyjątkowo udane. Udało się zebrać prawie 280 kilogramów miodu! Władze uczelni planują powiększenie pasieki.

Jak informuje Nauka w Polsce, pasieka na terenie Akademii funkcjonuje od 2016 roku, w tym momencie znajduje się tam osiem uli, w których mieszka łącznie aż 550 tysięcy pszczół. Pszczołami opiekują się zarówno profesjonalni pszczelarze, jak i pracownicy, którzy ukończyli specjalny kurs. Władze Akademii zawsze podkreślają jak ważne są dla nich umiejętności osób opiekujących się pszczołami, dlatego też współpraca z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Krakowie jest w tym aspekcie niezbędna.

Pozyskany w pasiece miód to głównie miód akacjowy, lipowy i spadziowy. Opiekunowie pszczół cieszą się wyjątkowo z faktu, iż z nowych trzech uli (postawionych w pasiece dopiero w 2018 roku) udało się zebrać aż 80 kilogramów miodu.

W związku z ewidentnym sukcesem przedsięwzięcia oraz pozytywnym przyjęciem pszczół przez okolicznych mieszkańców oraz studentów, władze uczelni mają zamiar powiększyć pasiekę o kolejnych 10 uli. Według planu, miałyby one stanąć na terenie Miasteczka Studenckiego.

Opracowano na podstawie:

Nauka w Polsce, Kraków/Prawie 280 kg miodu zebrano z pasiek AGH, http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C30979%2Ckrakow-prawie-280-kg-miodu-zebrano-z-pasiek-agh.html, Data publikacji: 2018.09.2018, Data odczytu: 2018.09.15Liczba wyświetleń artykułu: 1128

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.