Portal Pszczelarski

Amerykańska pasieka wojskowa na terenie Niemiec

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA pszczelarstwo w Niemczech pasieka wojskowa Klub Pszczelarski Ansbach

Na terenie amerykańskiej bazy wojskowej, znajdującej się w okolicy niemieckiego miasteczka Ansbach, powstała niewielka pasieka. Ma być to nie tylko miejsce produkcji miodu dla amerykańskich żołnierzy, ale przede wszystkim sposób edukacji okolicznej młodzieży oraz szansa dla okolicznej roślinności.

"Wojskowa" mini pasieka składa się z trzech uli, w których mieszka łącznie 30 tysięcy pszczół. Ta niewielka ilość owadów ma być zalążkiem większego przedsięwzięcia. Jak czytamy na portalu Stars and Stripes, celem inicjatorów przedsięwzięcia jest przede wszystkim edukacja młodzieży oraz promocja miasteczka. Ponadto regionalny klub pszczelarski ma nadzieję na pozytywne efekty ekologiczne, jakie płyną z posiadania pszczół w okolicy, a konkretnie na rozwój roślinności.

Inicjatorami akcji był przede wszystkim Klub Pszczelarski Ansbach, w którego skład wchodzą zarówno mieszkańcy, jak i amerykańscy wojskowi (weteranie, pracownicy bazy czy członkowie ich rodzin).

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, udało się urozmaicić bazę pożytkową, która została dostosowana do nowych lokatorów. Inicjatorzy przedsięwzięcia poszukują teraz ochotników do opieki nad pszczołami. Jak informują media, miodu z "wojskowych" uli będzie można skosztować dopiero w 2019 roku.

Opracowano na podstawie:

Star and Stripes, US Army brings bees to base in Germany, https://www.stripes.com/news/us-army-brings-bees-to-base-in-germany-1.547452, Data publikacji: 2018.09.14, Data odczytu:2018.0915Liczba wyświetleń artykułu: 1749

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.