Portal Pszczelarski

Amerykańska pasieka wojskowa na terenie Niemiec

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA pszczelarstwo w Niemczech pasieka wojskowa Klub Pszczelarski Ansbach

Na terenie amerykańskiej bazy wojskowej, znajdującej się w okolicy niemieckiego miasteczka Ansbach, powstała niewielka pasieka. Ma być to nie tylko miejsce produkcji miodu dla amerykańskich żołnierzy, ale przede wszystkim sposób edukacji okolicznej młodzieży oraz szansa dla okolicznej roślinności.

"Wojskowa" mini pasieka składa się z trzech uli, w których mieszka łącznie 30 tysięcy pszczół. Ta niewielka ilość owadów ma być zalążkiem większego przedsięwzięcia. Jak czytamy na portalu Stars and Stripes, celem inicjatorów przedsięwzięcia jest przede wszystkim edukacja młodzieży oraz promocja miasteczka. Ponadto regionalny klub pszczelarski ma nadzieję na pozytywne efekty ekologiczne, jakie płyną z posiadania pszczół w okolicy, a konkretnie na rozwój roślinności.

Inicjatorami akcji był przede wszystkim Klub Pszczelarski Ansbach, w którego skład wchodzą zarówno mieszkańcy, jak i amerykańscy wojskowi (weteranie, pracownicy bazy czy członkowie ich rodzin).

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, udało się urozmaicić bazę pożytkową, która została dostosowana do nowych lokatorów. Inicjatorzy przedsięwzięcia poszukują teraz ochotników do opieki nad pszczołami. Jak informują media, miodu z "wojskowych" uli będzie można skosztować dopiero w 2019 roku.

Opracowano na podstawie:

Star and Stripes, US Army brings bees to base in Germany, https://www.stripes.com/news/us-army-brings-bees-to-base-in-germany-1.547452, Data publikacji: 2018.09.14, Data odczytu:2018.0915Liczba wyświetleń artykułu: 1936

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie