Portal Pszczelarski

Atak szerszeni na Mazurach podczas imprezy biegowej 2018

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie szerszeń atak szerszeni

Podczas imprezy biegowej zorganizowanej przez gminę Mikołajki doszło do niespodziewanego ataku szerszeni. Właściwie wszyscy uczestnicy imprezy zostali użądleni, natomiast poważniej poszkodowanych było 18 osób w tym jedno dziecko.

Impreza "Biegam bo lubię" jest organizowana na terenie gminy od kilku lat. Do tej pory nigdy nie zanotowano tego typu wypadków. Cykliczna impreza odbywała się za każdym razem bez większych problemów.

Z niewiadomych przyczyn, tym razem doszło do ataku owadów. Pracujący na miejscu strażacy ustalili, iż na trasie biegu w miejscowości Zełwągi, na jednym z drzew znajdowało się gniazdo szerszeni. Nie ustalono dokładnie z jakiego powodu owady zaatakowały uczestników biegu. Jak podaje Polsat News, podejrzewa się, że owady poczuły zagrożenie obecnością tak dużej liczby biegaczy, możliwe jest także, że któryś z uczestników wpadł w gniado i tym samym rozjuszył szerszenie.

Na miejscu zdarzenia pracowało kilka zastępów ratownictwa medycznego oraz straż pożarna. Wezwano nawet helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale na szczęście żaden z uczestników nie był uczulony na jad szerszeni i nie wymagał transportu. Jedna osoba prawdopodobnie trafiła do szpitala. Polsat News informuje, iż usunięciem gniazda szerszeni miała zająć się profesjonalna firma.

Opracowano na podstawie:

Polsat News, Szerszenie zaatakowały biegaczy przełajowych. 18 osób poszkodowanych, http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-09-15/jeden-z-biegaczy-wpadl-w-gniazdo-szerszeni-18-osob-pokasanych/, Data publikacji: 2018.09.15, Data odczytu: 2018.09.16Liczba wyświetleń artykułu: 1203

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Łosoś w musztardzie i miodzie

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem