Portal Pszczelarski

Atak szerszeni na Mazurach podczas imprezy biegowej 2018

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie szerszeń atak szerszeni

Podczas imprezy biegowej zorganizowanej przez gminę Mikołajki doszło do niespodziewanego ataku szerszeni. Właściwie wszyscy uczestnicy imprezy zostali użądleni, natomiast poważniej poszkodowanych było 18 osób w tym jedno dziecko.

Impreza "Biegam bo lubię" jest organizowana na terenie gminy od kilku lat. Do tej pory nigdy nie zanotowano tego typu wypadków. Cykliczna impreza odbywała się za każdym razem bez większych problemów.

Z niewiadomych przyczyn, tym razem doszło do ataku owadów. Pracujący na miejscu strażacy ustalili, iż na trasie biegu w miejscowości Zełwągi, na jednym z drzew znajdowało się gniazdo szerszeni. Nie ustalono dokładnie z jakiego powodu owady zaatakowały uczestników biegu. Jak podaje Polsat News, podejrzewa się, że owady poczuły zagrożenie obecnością tak dużej liczby biegaczy, możliwe jest także, że któryś z uczestników wpadł w gniado i tym samym rozjuszył szerszenie.

Na miejscu zdarzenia pracowało kilka zastępów ratownictwa medycznego oraz straż pożarna. Wezwano nawet helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale na szczęście żaden z uczestników nie był uczulony na jad szerszeni i nie wymagał transportu. Jedna osoba prawdopodobnie trafiła do szpitala. Polsat News informuje, iż usunięciem gniazda szerszeni miała zająć się profesjonalna firma.

Opracowano na podstawie:

Polsat News, Szerszenie zaatakowały biegaczy przełajowych. 18 osób poszkodowanych, http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-09-15/jeden-z-biegaczy-wpadl-w-gniazdo-szerszeni-18-osob-pokasanych/, Data publikacji: 2018.09.15, Data odczytu: 2018.09.16Liczba wyświetleń artykułu: 815

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.