Portal Pszczelarski

Atak szerszeni na Mazurach podczas imprezy biegowej 2018

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie szerszeń atak szerszeni

Podczas imprezy biegowej zorganizowanej przez gminę Mikołajki doszło do niespodziewanego ataku szerszeni. Właściwie wszyscy uczestnicy imprezy zostali użądleni, natomiast poważniej poszkodowanych było 18 osób w tym jedno dziecko.

Impreza "Biegam bo lubię" jest organizowana na terenie gminy od kilku lat. Do tej pory nigdy nie zanotowano tego typu wypadków. Cykliczna impreza odbywała się za każdym razem bez większych problemów.

Z niewiadomych przyczyn, tym razem doszło do ataku owadów. Pracujący na miejscu strażacy ustalili, iż na trasie biegu w miejscowości Zełwągi, na jednym z drzew znajdowało się gniazdo szerszeni. Nie ustalono dokładnie z jakiego powodu owady zaatakowały uczestników biegu. Jak podaje Polsat News, podejrzewa się, że owady poczuły zagrożenie obecnością tak dużej liczby biegaczy, możliwe jest także, że któryś z uczestników wpadł w gniado i tym samym rozjuszył szerszenie.

Na miejscu zdarzenia pracowało kilka zastępów ratownictwa medycznego oraz straż pożarna. Wezwano nawet helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale na szczęście żaden z uczestników nie był uczulony na jad szerszeni i nie wymagał transportu. Jedna osoba prawdopodobnie trafiła do szpitala. Polsat News informuje, iż usunięciem gniazda szerszeni miała zająć się profesjonalna firma.

Opracowano na podstawie:

Polsat News, Szerszenie zaatakowały biegaczy przełajowych. 18 osób poszkodowanych, http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-09-15/jeden-z-biegaczy-wpadl-w-gniazdo-szerszeni-18-osob-pokasanych/, Data publikacji: 2018.09.15, Data odczytu: 2018.09.16Liczba wyświetleń artykułu: 1091

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Ciasto orzechowe z miodem

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Pieczone przepiórki miodowo-cynamonowe z kremem z pieczarek

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami