Portal Pszczelarski

Atak szerszeni na Mazurach podczas imprezy biegowej 2018

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie szerszeń atak szerszeni

Podczas imprezy biegowej zorganizowanej przez gminę Mikołajki doszło do niespodziewanego ataku szerszeni. Właściwie wszyscy uczestnicy imprezy zostali użądleni, natomiast poważniej poszkodowanych było 18 osób w tym jedno dziecko.

Impreza "Biegam bo lubię" jest organizowana na terenie gminy od kilku lat. Do tej pory nigdy nie zanotowano tego typu wypadków. Cykliczna impreza odbywała się za każdym razem bez większych problemów.

Z niewiadomych przyczyn, tym razem doszło do ataku owadów. Pracujący na miejscu strażacy ustalili, iż na trasie biegu w miejscowości Zełwągi, na jednym z drzew znajdowało się gniazdo szerszeni. Nie ustalono dokładnie z jakiego powodu owady zaatakowały uczestników biegu. Jak podaje Polsat News, podejrzewa się, że owady poczuły zagrożenie obecnością tak dużej liczby biegaczy, możliwe jest także, że któryś z uczestników wpadł w gniado i tym samym rozjuszył szerszenie.

Na miejscu zdarzenia pracowało kilka zastępów ratownictwa medycznego oraz straż pożarna. Wezwano nawet helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale na szczęście żaden z uczestników nie był uczulony na jad szerszeni i nie wymagał transportu. Jedna osoba prawdopodobnie trafiła do szpitala. Polsat News informuje, iż usunięciem gniazda szerszeni miała zająć się profesjonalna firma.

Opracowano na podstawie:

Polsat News, Szerszenie zaatakowały biegaczy przełajowych. 18 osób poszkodowanych, http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-09-15/jeden-z-biegaczy-wpadl-w-gniazdo-szerszeni-18-osob-pokasanych/, Data publikacji: 2018.09.15, Data odczytu: 2018.09.16Liczba wyświetleń artykułu: 1298

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Szaszłyki z marynatą miodową

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie