Portal Pszczelarski

Małopolscy rolnicy nie zagrażają pszczołom. Tak twierdzi WIORiN w Krakowie

pszczelarstwo małopolskie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie pestycydy

Zgodnie z ustaleniami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie, zdecydowana większość małopolskich rolników przestrzega zasad stosowania środków ochrony roślin. Dowodem na to mają być kontrole przeprowadzone w 2017 i 2018 roku.

Jak informuje portal Agro Polska, w 2017 roku inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa przeprowadzili 1290 kontroli w zakresie prawidłowości stosowania środków ochrony roślin przez rolników. Kontrole te wykazały, że zdecydowana większość użytkowników różnego rodzaju środków ochrony roślin, stosuje się do zasad i obowiązujących przepisów w zakresie stosowanych przez nich preparatów. Podczas kontroli sprawdzano przede wszystkim czy użytkownicy tych substancji zwracają uwagę na czas ich stosowania, czy prowadzą specjalną ewidencję zabiegów oraz czy posiadają wymagane szkolenia.

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie, przekonują, iż na 8 zgłoszeń dotyczących upadków pszczół w 2017 roku, tylko jedno z nich faktycznie było wynikiem nieprawidłowego zastosowania środków ochrony roślin. Jednocześnie, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie zapewnia, iż kontrole w bieżącym roku są kontynuowane, a wszelkie stwierdzone nieprawidłowości surowo karane.

Opracowano na podstawie:

Agro Polska, Rolnicy na ogół właściwie używają środków ochrony roślin, https://www.agropolska.pl/uprawa/ochrona-roslin/rolnicy-na-ogol-wlasciwie-uzywaja-srodkow-ochrony-roslin,248.html, Data publikacji: 2018.09.14, Data odczytu: 2018.09.17



Liczba wyświetleń artykułu: 960

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Łosoś w musztardzie i miodzie

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Serniczki z malinami i miodem

Lawendowe ciasto dyniowe

Pełnoziarniste placki z gruszką i miodem z pyłkiem pszczelim