Portal Pszczelarski

Pszczelarz Marcin Bolach apeluje do rolników

pszczelarstwo wielkopolskie Marcin Bolach apel pszczelarza współpraca pszczelarsko-rolnicza

Marian Bolach, pszczelarz z Ostrowa Wielkopolskiego wystosował apel skierowany do regionalnych rolników, w którym nawołuje do rozwagi w trakcie nadchodzących prac w gospodarstwach. Jego zdaniem problem ten przybiera na sile również w Wielkopolsce.

Kwestia nieprawidłowego stosowania środków ochrony roślin to chyba jeden z największych problemów jakie istnieją na linii pszczelarz-rolnik. W mediach pojawiają się sprzeczne informacje dotyczące faktycznych działań rolników w tym zakresie, ale jeżeli pszczelarz decyduje się na wystosowanie publicznego apelu do rolników to musi oznaczać, że sytuacja jest poważna.

Jak informuje nasze miasto.pl, lokalny pszczelarz Marian Bolach, wystosował publiczną prośbę do rolników, którzy trują pszczoły. Uważa on, że rolnicy nie stosują się do zaleceń umieszczanych na opakowaniach herbicydów. Co więcej, relacjonuje on w swoim apelu wypowiedź jednego z rolników, który przekonuje, że opryskiwanie ścierniska w godzinach popołudniowych nie jest niebezpieczne dla pszczół, ponieważ – jego zdaniem – owady tam nie przylatują.

Marian Bolach stwierdza również, że i pszczelarze mają trudności w rozpoznaniu podtrucia pszczół, ponieważ te nadal pracują, muszą jednak przeorganizować zadania w ulu co siłą rzeczy osłabia rodzinę. Te wszystkie elementy składają się w ostatecznym rozrachunku na dodatkowe koszta jakie musi ponieść pszczelarz.

Opracowano na podstawie:

Ostrow.naszemiasto.pl, Rolnicy z powiatu ostrowskiego podtruwają pszczoły. Tysiące pszczół zagrożonych, http://ostrow.naszemiasto.pl/artykul/rolnicy-z-powiatu-ostrowskiego-podtruwaja-pszczoly-tysiace,4807561,artgal,t,id,tm.html, Data publikacji: 2018.09.19, Data odczytu: 2018.09.19Liczba wyświetleń artykułu: 823

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.