Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 6 - akcja pszczelarska

pszczelarstwo w Polsce Adoptuj Pszczołę 6 Adoptuj Pszczołę Greenpeace Narodowa Strategia Ochrony Owadów Zapylających

Akcja "Adoptuj Pszczołę" organizowana jest przez Greenpeace Polska już po raz szósty. W tegoroczną edycje zaangażowało się wiele instytucji, a sama Fundacja udowodniła swoim zaangażowaniem, że jest to jedna z jej najważniejszych inicjatyw w roku. Można śmiało stwierdzić, że projekt ten wybiega już od dawna poza pierwotne założenia jego twórców.

Jak informuje Greenpeace Polska, w tym roku, dzięki adopcjom zostanie rozbudowana koalicja osób i instytucji wdrażających Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających. Założeniem jej twórców jest między innymi usprawnienie komunikacji na linii rolnik-pszczelarz. Plan ten został stworzony przez szereg ekspertów zaangażowanych w ochronę zapylaczy i stanowi wszechstronny i szczegółowy plan działań umożliwiających poprawę sytuacji między innymi pszczół w naszym kraju.

W inaugurację akcji "Adoptuj Pszczołę 6" włączyło się wiele instytucji, organizacji i samorządów lokalnych. W Warszawie, na budynku Pałacu Kultury i Nauki zaprezentowano specjalnie na ten cel przygotowaną, pszczelą animację. Pokaz ten został zorganizowany w taki sposób, aby jak największa część mieszkańców mogła go zobaczyć. Miało to na celu zwrócenie uwagi widza na problemy zapylaczy, ale imponująca oprawa artystyczna stworzona na żywo przez kwartet Sadkowska-Nowicki-Domagalski-Strycharski oraz zastosowanie nowoczesnych technologii animacji, sprawiło, iż osoby obecne na Placu Defilad miały okazję obejrzeć niesamowity spektakl.

Portal Gazeta.pl od początku tegorocznej edycji akcji, prowadziła relację na żywo z bieżących postępów. Poza informacjami dotyczącymi ilości adopcji pszczół, można tam przeczytać relacje i komentarze osób zaangażowanych w ten projekt. Gazeta.pl namawia swoich czytelników również do przesyłania swoich opowieści i anegdot związanych z pszczołami w celu udostępnienia ich dla szerszego grona.

Przypomnijmy, iż coroczna akcja Greenpeace Polska, polega na wirtualnej adopcji pszczół, której można dokonać za pomocą strony adoptujpszczole.pl. Zebrane pieniądze Fundacja co roku przeznacza na szeroko rozumianą pomoc owadom zapylającym. Do tej pory udało się między innymi postawić hotele dla pszczół, odbudować populację tych owadów w Pszczynie Dolnej, a także zakupić niezbędny sprzęt pszczelarski.

Opracowano na podstawie:

Gazeta.pl, Adoptuj pszczołę po raz szósty!, http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,114912,23907909.html?PageNumber=3, Data publikacji: 2018.09.12, Data odczytu: 2018.09.13Liczba wyświetleń artykułu: 950

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

O co chodzi w BeePower!?

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Nan-e qandi

Bastani – perskie lody szafranowe

Chałka z szafranem i miodem