Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 6 - akcja pszczelarska

pszczelarstwo w Polsce Adoptuj Pszczołę 6 Adoptuj Pszczołę Greenpeace Narodowa Strategia Ochrony Owadów Zapylających

Akcja "Adoptuj Pszczołę" organizowana jest przez Greenpeace Polska już po raz szósty. W tegoroczną edycje zaangażowało się wiele instytucji, a sama Fundacja udowodniła swoim zaangażowaniem, że jest to jedna z jej najważniejszych inicjatyw w roku. Można śmiało stwierdzić, że projekt ten wybiega już od dawna poza pierwotne założenia jego twórców.

Jak informuje Greenpeace Polska, w tym roku, dzięki adopcjom zostanie rozbudowana koalicja osób i instytucji wdrażających Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających. Założeniem jej twórców jest między innymi usprawnienie komunikacji na linii rolnik-pszczelarz. Plan ten został stworzony przez szereg ekspertów zaangażowanych w ochronę zapylaczy i stanowi wszechstronny i szczegółowy plan działań umożliwiających poprawę sytuacji między innymi pszczół w naszym kraju.

W inaugurację akcji "Adoptuj Pszczołę 6" włączyło się wiele instytucji, organizacji i samorządów lokalnych. W Warszawie, na budynku Pałacu Kultury i Nauki zaprezentowano specjalnie na ten cel przygotowaną, pszczelą animację. Pokaz ten został zorganizowany w taki sposób, aby jak największa część mieszkańców mogła go zobaczyć. Miało to na celu zwrócenie uwagi widza na problemy zapylaczy, ale imponująca oprawa artystyczna stworzona na żywo przez kwartet Sadkowska-Nowicki-Domagalski-Strycharski oraz zastosowanie nowoczesnych technologii animacji, sprawiło, iż osoby obecne na Placu Defilad miały okazję obejrzeć niesamowity spektakl.

Portal Gazeta.pl od początku tegorocznej edycji akcji, prowadziła relację na żywo z bieżących postępów. Poza informacjami dotyczącymi ilości adopcji pszczół, można tam przeczytać relacje i komentarze osób zaangażowanych w ten projekt. Gazeta.pl namawia swoich czytelników również do przesyłania swoich opowieści i anegdot związanych z pszczołami w celu udostępnienia ich dla szerszego grona.

Przypomnijmy, iż coroczna akcja Greenpeace Polska, polega na wirtualnej adopcji pszczół, której można dokonać za pomocą strony adoptujpszczole.pl. Zebrane pieniądze Fundacja co roku przeznacza na szeroko rozumianą pomoc owadom zapylającym. Do tej pory udało się między innymi postawić hotele dla pszczół, odbudować populację tych owadów w Pszczynie Dolnej, a także zakupić niezbędny sprzęt pszczelarski.

Opracowano na podstawie:

Gazeta.pl, Adoptuj pszczołę po raz szósty!, http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,114912,23907909.html?PageNumber=3, Data publikacji: 2018.09.12, Data odczytu: 2018.09.13Liczba wyświetleń artykułu: 860

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.