Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 6 - akcja pszczelarska

pszczelarstwo w Polsce Adoptuj Pszczołę 6 Adoptuj Pszczołę Greenpeace Narodowa Strategia Ochrony Owadów Zapylających

Akcja "Adoptuj Pszczołę" organizowana jest przez Greenpeace Polska już po raz szósty. W tegoroczną edycje zaangażowało się wiele instytucji, a sama Fundacja udowodniła swoim zaangażowaniem, że jest to jedna z jej najważniejszych inicjatyw w roku. Można śmiało stwierdzić, że projekt ten wybiega już od dawna poza pierwotne założenia jego twórców.

Jak informuje Greenpeace Polska, w tym roku, dzięki adopcjom zostanie rozbudowana koalicja osób i instytucji wdrażających Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających. Założeniem jej twórców jest między innymi usprawnienie komunikacji na linii rolnik-pszczelarz. Plan ten został stworzony przez szereg ekspertów zaangażowanych w ochronę zapylaczy i stanowi wszechstronny i szczegółowy plan działań umożliwiających poprawę sytuacji między innymi pszczół w naszym kraju.

W inaugurację akcji "Adoptuj Pszczołę 6" włączyło się wiele instytucji, organizacji i samorządów lokalnych. W Warszawie, na budynku Pałacu Kultury i Nauki zaprezentowano specjalnie na ten cel przygotowaną, pszczelą animację. Pokaz ten został zorganizowany w taki sposób, aby jak największa część mieszkańców mogła go zobaczyć. Miało to na celu zwrócenie uwagi widza na problemy zapylaczy, ale imponująca oprawa artystyczna stworzona na żywo przez kwartet Sadkowska-Nowicki-Domagalski-Strycharski oraz zastosowanie nowoczesnych technologii animacji, sprawiło, iż osoby obecne na Placu Defilad miały okazję obejrzeć niesamowity spektakl.

Portal Gazeta.pl od początku tegorocznej edycji akcji, prowadziła relację na żywo z bieżących postępów. Poza informacjami dotyczącymi ilości adopcji pszczół, można tam przeczytać relacje i komentarze osób zaangażowanych w ten projekt. Gazeta.pl namawia swoich czytelników również do przesyłania swoich opowieści i anegdot związanych z pszczołami w celu udostępnienia ich dla szerszego grona.

Przypomnijmy, iż coroczna akcja Greenpeace Polska, polega na wirtualnej adopcji pszczół, której można dokonać za pomocą strony adoptujpszczole.pl. Zebrane pieniądze Fundacja co roku przeznacza na szeroko rozumianą pomoc owadom zapylającym. Do tej pory udało się między innymi postawić hotele dla pszczół, odbudować populację tych owadów w Pszczynie Dolnej, a także zakupić niezbędny sprzęt pszczelarski.

Opracowano na podstawie:

Gazeta.pl, Adoptuj pszczołę po raz szósty!, http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,114912,23907909.html?PageNumber=3, Data publikacji: 2018.09.12, Data odczytu: 2018.09.13Liczba wyświetleń artykułu: 1112

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Koktajl pietruszkowy z miodem

Kukurydziane bułeczki z miodem

Pierogi z kaszą jaglaną, jabłkami i miodem

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!