Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 6 - akcja pszczelarska

pszczelarstwo w Polsce Adoptuj Pszczołę 6 Adoptuj Pszczołę Greenpeace Narodowa Strategia Ochrony Owadów Zapylających

Akcja "Adoptuj Pszczołę" organizowana jest przez Greenpeace Polska już po raz szósty. W tegoroczną edycje zaangażowało się wiele instytucji, a sama Fundacja udowodniła swoim zaangażowaniem, że jest to jedna z jej najważniejszych inicjatyw w roku. Można śmiało stwierdzić, że projekt ten wybiega już od dawna poza pierwotne założenia jego twórców.

Jak informuje Greenpeace Polska, w tym roku, dzięki adopcjom zostanie rozbudowana koalicja osób i instytucji wdrażających Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających. Założeniem jej twórców jest między innymi usprawnienie komunikacji na linii rolnik-pszczelarz. Plan ten został stworzony przez szereg ekspertów zaangażowanych w ochronę zapylaczy i stanowi wszechstronny i szczegółowy plan działań umożliwiających poprawę sytuacji między innymi pszczół w naszym kraju.

W inaugurację akcji "Adoptuj Pszczołę 6" włączyło się wiele instytucji, organizacji i samorządów lokalnych. W Warszawie, na budynku Pałacu Kultury i Nauki zaprezentowano specjalnie na ten cel przygotowaną, pszczelą animację. Pokaz ten został zorganizowany w taki sposób, aby jak największa część mieszkańców mogła go zobaczyć. Miało to na celu zwrócenie uwagi widza na problemy zapylaczy, ale imponująca oprawa artystyczna stworzona na żywo przez kwartet Sadkowska-Nowicki-Domagalski-Strycharski oraz zastosowanie nowoczesnych technologii animacji, sprawiło, iż osoby obecne na Placu Defilad miały okazję obejrzeć niesamowity spektakl.

Portal Gazeta.pl od początku tegorocznej edycji akcji, prowadziła relację na żywo z bieżących postępów. Poza informacjami dotyczącymi ilości adopcji pszczół, można tam przeczytać relacje i komentarze osób zaangażowanych w ten projekt. Gazeta.pl namawia swoich czytelników również do przesyłania swoich opowieści i anegdot związanych z pszczołami w celu udostępnienia ich dla szerszego grona.

Przypomnijmy, iż coroczna akcja Greenpeace Polska, polega na wirtualnej adopcji pszczół, której można dokonać za pomocą strony adoptujpszczole.pl. Zebrane pieniądze Fundacja co roku przeznacza na szeroko rozumianą pomoc owadom zapylającym. Do tej pory udało się między innymi postawić hotele dla pszczół, odbudować populację tych owadów w Pszczynie Dolnej, a także zakupić niezbędny sprzęt pszczelarski.

Opracowano na podstawie:

Gazeta.pl, Adoptuj pszczołę po raz szósty!, http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,114912,23907909.html?PageNumber=3, Data publikacji: 2018.09.12, Data odczytu: 2018.09.13Liczba wyświetleń artykułu: 1060

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek

Zostań bohaterem pszczół

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie