Portal Pszczelarski

Miodobranie – Miodogranie 2018 - relacja

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Miodobranie - Miodogranie Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie Akademia Pszczelarza

Około 300 osób zebrało się w niewielkiej wsi Konary w powiecie krakowskim by wspólnie bawić się na pikniku pszczelarskim zorganizowanym przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną w Konarach. Impreza była skierowana do niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji.

Spotkanie integracyjne "Miodobranie - Miodogranie" to cykliczna już impreza organizowana we współpracy z małopolskimi organizacjami pszczelarskimi. W tym roku w akcje zaangażowały się: Akademia Pszczelarza, Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich, a także Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie. Dzięki organizatorom i sponsorom wydarzenia, zebrani - podopieczni Fundacji - mogli wziąć udział nie tylko w zabawach i konkursach, ale również w ciekawych warsztatach pszczelarskich.

Podczas imprezy, na której jedną z głównych atrakcji był kiermasz i degustacja wyrobów miodowych, wszyscy zebrani bawili się wyśmienicie. Można to ocenić miedzy innymi na podstawie zdjęć umieszonych na portalu Dziennik Polski. Wspomniane wcześniej wyroby miodowe były dziełem podopiecznych fundacji. Wśród przygotowanych przez nich specjałów były między innymi ciasteczka z pyłkiem kwiatowym czy miodowe pierniki.

Ponadto, w trakcie wydarzenia, w ogrodzie w Konarach można było obejrzeć wystawę edukacyjną zatytułowaną "Pszczoły mówią do nas", były przejażdżki konne, małe zoo i wiele innych atrakcji. Jednak głównym celem wydarzenia było podkreślenie znaczenia owadów w świecie oraz popularyzacja wiedzy na temat pszczelarstwa.

Opracowano na podstawie:

Dziennik Polski, Niepełnosprawni przyjeżdżają do Konar na miodobranie z miodobraniem, https://dziennikpolski24.pl/niepelnosprawni-przyjezdzaja-do-konar-na-miodobranie-z-miodograniem/ar/13482990, Data publikacji: 2018.09.10, Data odczytu: 2018.09.13Liczba wyświetleń artykułu: 916

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Pierniczki na miodzie

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Marketing pszczelarski - ustalanie cen miodu

Własność roju pszczół

Linia pszczół car: Niw

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka

Jak uzyskać finansowanie projektu korzystając z platformy crowdfundingowej Polak Potrafi?

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje