Portal Pszczelarski

Miodobranie – Miodogranie 2018 - relacja

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Miodobranie - Miodogranie Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie Akademia Pszczelarza

Około 300 osób zebrało się w niewielkiej wsi Konary w powiecie krakowskim by wspólnie bawić się na pikniku pszczelarskim zorganizowanym przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną w Konarach. Impreza była skierowana do niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji.

Spotkanie integracyjne "Miodobranie - Miodogranie" to cykliczna już impreza organizowana we współpracy z małopolskimi organizacjami pszczelarskimi. W tym roku w akcje zaangażowały się: Akademia Pszczelarza, Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich, a także Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie. Dzięki organizatorom i sponsorom wydarzenia, zebrani - podopieczni Fundacji - mogli wziąć udział nie tylko w zabawach i konkursach, ale również w ciekawych warsztatach pszczelarskich.

Podczas imprezy, na której jedną z głównych atrakcji był kiermasz i degustacja wyrobów miodowych, wszyscy zebrani bawili się wyśmienicie. Można to ocenić miedzy innymi na podstawie zdjęć umieszonych na portalu Dziennik Polski. Wspomniane wcześniej wyroby miodowe były dziełem podopiecznych fundacji. Wśród przygotowanych przez nich specjałów były między innymi ciasteczka z pyłkiem kwiatowym czy miodowe pierniki.

Ponadto, w trakcie wydarzenia, w ogrodzie w Konarach można było obejrzeć wystawę edukacyjną zatytułowaną "Pszczoły mówią do nas", były przejażdżki konne, małe zoo i wiele innych atrakcji. Jednak głównym celem wydarzenia było podkreślenie znaczenia owadów w świecie oraz popularyzacja wiedzy na temat pszczelarstwa.

Opracowano na podstawie:

Dziennik Polski, Niepełnosprawni przyjeżdżają do Konar na miodobranie z miodobraniem, https://dziennikpolski24.pl/niepelnosprawni-przyjezdzaja-do-konar-na-miodobranie-z-miodograniem/ar/13482990, Data publikacji: 2018.09.10, Data odczytu: 2018.09.13Liczba wyświetleń artykułu: 768

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chleb z szafranem i miodem

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie