Portal Pszczelarski

Miodobranie – Miodogranie 2018 - relacja

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Miodobranie - Miodogranie Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie Akademia Pszczelarza

Około 300 osób zebrało się w niewielkiej wsi Konary w powiecie krakowskim by wspólnie bawić się na pikniku pszczelarskim zorganizowanym przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną w Konarach. Impreza była skierowana do niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji.

Spotkanie integracyjne "Miodobranie - Miodogranie" to cykliczna już impreza organizowana we współpracy z małopolskimi organizacjami pszczelarskimi. W tym roku w akcje zaangażowały się: Akademia Pszczelarza, Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich, a także Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie. Dzięki organizatorom i sponsorom wydarzenia, zebrani - podopieczni Fundacji - mogli wziąć udział nie tylko w zabawach i konkursach, ale również w ciekawych warsztatach pszczelarskich.

Podczas imprezy, na której jedną z głównych atrakcji był kiermasz i degustacja wyrobów miodowych, wszyscy zebrani bawili się wyśmienicie. Można to ocenić miedzy innymi na podstawie zdjęć umieszonych na portalu Dziennik Polski. Wspomniane wcześniej wyroby miodowe były dziełem podopiecznych fundacji. Wśród przygotowanych przez nich specjałów były między innymi ciasteczka z pyłkiem kwiatowym czy miodowe pierniki.

Ponadto, w trakcie wydarzenia, w ogrodzie w Konarach można było obejrzeć wystawę edukacyjną zatytułowaną "Pszczoły mówią do nas", były przejażdżki konne, małe zoo i wiele innych atrakcji. Jednak głównym celem wydarzenia było podkreślenie znaczenia owadów w świecie oraz popularyzacja wiedzy na temat pszczelarstwa.

Opracowano na podstawie:

Dziennik Polski, Niepełnosprawni przyjeżdżają do Konar na miodobranie z miodobraniem, https://dziennikpolski24.pl/niepelnosprawni-przyjezdzaja-do-konar-na-miodobranie-z-miodograniem/ar/13482990, Data publikacji: 2018.09.10, Data odczytu: 2018.09.13Liczba wyświetleń artykułu: 849

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim