Portal Pszczelarski

Miodobranie – Miodogranie 2018 - relacja

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Miodobranie - Miodogranie Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie Akademia Pszczelarza

Około 300 osób zebrało się w niewielkiej wsi Konary w powiecie krakowskim by wspólnie bawić się na pikniku pszczelarskim zorganizowanym przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną w Konarach. Impreza była skierowana do niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji.

Spotkanie integracyjne "Miodobranie - Miodogranie" to cykliczna już impreza organizowana we współpracy z małopolskimi organizacjami pszczelarskimi. W tym roku w akcje zaangażowały się: Akademia Pszczelarza, Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich, a także Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie. Dzięki organizatorom i sponsorom wydarzenia, zebrani - podopieczni Fundacji - mogli wziąć udział nie tylko w zabawach i konkursach, ale również w ciekawych warsztatach pszczelarskich.

Podczas imprezy, na której jedną z głównych atrakcji był kiermasz i degustacja wyrobów miodowych, wszyscy zebrani bawili się wyśmienicie. Można to ocenić miedzy innymi na podstawie zdjęć umieszonych na portalu Dziennik Polski. Wspomniane wcześniej wyroby miodowe były dziełem podopiecznych fundacji. Wśród przygotowanych przez nich specjałów były między innymi ciasteczka z pyłkiem kwiatowym czy miodowe pierniki.

Ponadto, w trakcie wydarzenia, w ogrodzie w Konarach można było obejrzeć wystawę edukacyjną zatytułowaną "Pszczoły mówią do nas", były przejażdżki konne, małe zoo i wiele innych atrakcji. Jednak głównym celem wydarzenia było podkreślenie znaczenia owadów w świecie oraz popularyzacja wiedzy na temat pszczelarstwa.

Opracowano na podstawie:

Dziennik Polski, Niepełnosprawni przyjeżdżają do Konar na miodobranie z miodobraniem, https://dziennikpolski24.pl/niepelnosprawni-przyjezdzaja-do-konar-na-miodobranie-z-miodograniem/ar/13482990, Data publikacji: 2018.09.10, Data odczytu: 2018.09.13



Liczba wyświetleń artykułu: 1422

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Łukasz Karol Uliasz

Łukasz Karol Uliasz

Autor artykułów

Profesor i dr hc apiterapii i ziołolecznictwa, naturopata dyplomowany, pszczelarz zawodowy, rzeczoznawca chorób pszczół i specjalista pozyskiwania produktów pszczelich. Prefekt Akademii Apiterapii Medycznej i Ziołolecznictwa im. prof. Bogdana Kędzi, promującej dorobek prof. Kędzi oraz apiterapię w użyciu. Autor publikacji pszczelarskich, historycznych, medycznych i etnograficznych. Prowadzi izbę pamięci i mini skansen pszczelarsko-bartniczy w powiecie kozienickim.

Warunki dobrego rozwoju oraz zdrowia pszczół

Jak rozpoznać prawdziwy miód i unikać podróbek? Praktyczne wskazówki dla konsumenta

Pyłek pszczeli - pozyskiwanie i szkodniki

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Wiktoria Bajek

Wiktoria Bajek

Autorka tekstów

Studentka pedagogiki o specjalności resocjalizacja. Na co dzień pasjonatka pszczół miodnych i nie tylko. Szczególnie zainteresowana warunkami optymalnymi dla bytowania i rozwoju pszczół. Pasjonatka przyrody i długich spacerów.

Poliuretan czy drewno - który materiał lepszy na ul?