Portal Pszczelarski

Oficjalne wytyczne dla lekarzy w UK: na przeziębienie - napary z miodem!

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Wielkiej Brytanii apiterapia

Oficjalne wytyczne medyków w Wielkiej Brytanii zakładają bardziej naturalne metody walki z okresowymi infekcjami. Nowatorskie podejście wynika przede wszystkim ze statystyk dotyczących lekarzy pierwszego kontaktu, zgodnie z którymi prawie połowa z nich zaleca pacjentom antybiotykoterapie na zwykły kaszel.

Nie tylko pszczelarze i miłośnicy pszczół wiedzą, że miód i produkty pszczele są najlepszym sposobem na walkę z lekkimi infekcjami, szczególnie tymi, z którymi borykamy się w okresie jesienno-zimowym. Jednakże to, co oczywiste dla każdego człowieka, nie było tak oczywiste dla ogólnej medycyny. Tym bardziej dziwi, ale i cieszy fakt, że międzynarodowi eksperci opublikowali specjalne wytyczne, wedle których lekarze pierwszego kontaktu powinni zlecać pacjentom naturalne środki (takie jak miód czy zioła) w walce z sezonowymi infekcjami górnych dróg oddechowych.

Jak informuje Polish Express, statystyki pokazują, że lekarze w Wielkiej Brytanii przepisują pacjentom zatrważającą ilość antybiotyków, nawet przy lekkich infekcjach. Antybiotyki nie tylko nie są niezbędne w wielu tych przypadkach, ale potrafią wyrządzić wiele złego w organizmie pacjenta. Dlatego też eksperci z National Institute for Health and Care Exellence oraz Public Health England namawiają zarówno lekarzy, jak i pacjentów do zaprzestania tych praktyk.

Przecież od lat wiadomo, że na kaszel, katar czy przeziębienie najlepsze są napary z miodem, cytryną i imbirem. Niestety do tej pory specjaliści uważali, że metody te mogą być nieskuteczne, a stosowane substancie wchodzić w interakcję z innymi lekami. Na szczęście nawet eksperci zrozumieli, że antybiotyki nie są wcale lepszą alternatywą.

Opracowano na podstawie:

Polish Express, Nowe wytyczne – lekarze w UK kaszel zamiast antybiotykami będą leczyć miodem i ziołami, http://www.polishexpress.co.uk/nowe-wytyczne-lekarze-w-uk-kaszel-zamiast-antybiotykami-beda-leczyc-miodem-i-ziolami, Data publikacji: 2018.09.08, Data odczytu: 2018.09.08Liczba wyświetleń artykułu: 1106

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.