Portal Pszczelarski

Oficjalne wytyczne dla lekarzy w UK: na przeziębienie - napary z miodem!

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Wielkiej Brytanii apiterapia

Oficjalne wytyczne medyków w Wielkiej Brytanii zakładają bardziej naturalne metody walki z okresowymi infekcjami. Nowatorskie podejście wynika przede wszystkim ze statystyk dotyczących lekarzy pierwszego kontaktu, zgodnie z którymi prawie połowa z nich zaleca pacjentom antybiotykoterapie na zwykły kaszel.

Nie tylko pszczelarze i miłośnicy pszczół wiedzą, że miód i produkty pszczele są najlepszym sposobem na walkę z lekkimi infekcjami, szczególnie tymi, z którymi borykamy się w okresie jesienno-zimowym. Jednakże to, co oczywiste dla każdego człowieka, nie było tak oczywiste dla ogólnej medycyny. Tym bardziej dziwi, ale i cieszy fakt, że międzynarodowi eksperci opublikowali specjalne wytyczne, wedle których lekarze pierwszego kontaktu powinni zlecać pacjentom naturalne środki (takie jak miód czy zioła) w walce z sezonowymi infekcjami górnych dróg oddechowych.

Jak informuje Polish Express, statystyki pokazują, że lekarze w Wielkiej Brytanii przepisują pacjentom zatrważającą ilość antybiotyków, nawet przy lekkich infekcjach. Antybiotyki nie tylko nie są niezbędne w wielu tych przypadkach, ale potrafią wyrządzić wiele złego w organizmie pacjenta. Dlatego też eksperci z National Institute for Health and Care Exellence oraz Public Health England namawiają zarówno lekarzy, jak i pacjentów do zaprzestania tych praktyk.

Przecież od lat wiadomo, że na kaszel, katar czy przeziębienie najlepsze są napary z miodem, cytryną i imbirem. Niestety do tej pory specjaliści uważali, że metody te mogą być nieskuteczne, a stosowane substancie wchodzić w interakcję z innymi lekami. Na szczęście nawet eksperci zrozumieli, że antybiotyki nie są wcale lepszą alternatywą.

Opracowano na podstawie:

Polish Express, Nowe wytyczne – lekarze w UK kaszel zamiast antybiotykami będą leczyć miodem i ziołami, http://www.polishexpress.co.uk/nowe-wytyczne-lekarze-w-uk-kaszel-zamiast-antybiotykami-beda-leczyc-miodem-i-ziolami, Data publikacji: 2018.09.08, Data odczytu: 2018.09.08Liczba wyświetleń artykułu: 1544

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kruidnoten - holenderskie ekspresowe pierniczki z miodem

Kukurydziane bułeczki z miodem

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi