Portal Pszczelarski

Dotacja dla pszczelarzy z województwa opolskiego 2018

pszczelarstwo opolskie dotacja pszczelarska

Do 31 października 2018 r. pszczelarze z województwa opolskiego mają możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Dotacyjnego Ochrona bioróżnorodności poprzez działania na rzecz zwiększenia populacji na terenie województwa opolskiego. W ramach refundacji poniesionych kosztów można uzyskać do 10 000 złotych dofinansowania.

Główny portal regionalny Gminy Nysa, przypomina pszczelarzom zasady ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu, którego celem jest przede wszystkim wsparcie działań związanych z ochroną owadów zapylających, wspieranie rozwoju populacji pszczoły miodnej oraz zapewnienie ciągłości istnienia gatunków. Nabór wniosków został ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu pod koniec sierpnia 2018 r.

Beneficjentami programu mogą zostać pszczelarze posiadający do 80 rodzin pszczelich, zgłoszonych do właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii. Istotnym obostrzeniem jest wymóg nie prowadzenia działu specjalnego produkcji rolnej w postaci pasieki. Ponadto o dofinansowanie mogą również ubiegać się pszczelarze, którzy dopiero planują założenie pasieki do 80 rodzin pszczelich.

Pomoc w ramach programu stanowi refundację kosztów poniesionych przez pszczelarza w terminie od 1 stycznia do 30 listopada 2018 roku. Uzyskać można do 95% zwrotu kosztów, z tym, że kwota dofinansowania waha się od 1000 do 10 000 zł. Dofinansowaniu podlegają jedynie koszty z zakupu i zasiedlenia rodzin pszczelich, odkładów pszczelich, zakupu uli, leków dla pszczół oraz środków do dezynfekcji pasiek.

Szczegółowe wytyczne dotyczące programu zawarte są w Regulaminie dostępnym między innymi na stronie Gminy Nysy oraz bezpośrednio w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Wnioski można składać do 31 października 2018 r. Należy pamiętać, iż zgodnie z regulaminem programu, liczy się data wpływu wniosku oraz dopuszcza się wykonanie jedynie jednej korekty lub uzupełnienia wniosku.

Dokumenty do wypełnienia można pobrać ze strony nysa.eu, klikając TUTAJ.

Opracowano na podstawie:

Nysa.eu, Zwiększenie populacji pszczół – program dotacyjny, www.nysa.eu/aktualnosc-10401-zwiekszenie_populacji_pszczol_program.html, Data publikacji: 2018.08.31, Data odczytu: 2018.09.05Liczba wyświetleń artykułu: 2011

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.