Portal Pszczelarski

Dotacja dla pszczelarzy z województwa opolskiego 2018

pszczelarstwo opolskie dotacja pszczelarska

Do 31 października 2018 r. pszczelarze z województwa opolskiego mają możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Dotacyjnego Ochrona bioróżnorodności poprzez działania na rzecz zwiększenia populacji na terenie województwa opolskiego. W ramach refundacji poniesionych kosztów można uzyskać do 10 000 złotych dofinansowania.

Główny portal regionalny Gminy Nysa, przypomina pszczelarzom zasady ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu, którego celem jest przede wszystkim wsparcie działań związanych z ochroną owadów zapylających, wspieranie rozwoju populacji pszczoły miodnej oraz zapewnienie ciągłości istnienia gatunków. Nabór wniosków został ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu pod koniec sierpnia 2018 r.

Beneficjentami programu mogą zostać pszczelarze posiadający do 80 rodzin pszczelich, zgłoszonych do właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii. Istotnym obostrzeniem jest wymóg nie prowadzenia działu specjalnego produkcji rolnej w postaci pasieki. Ponadto o dofinansowanie mogą również ubiegać się pszczelarze, którzy dopiero planują założenie pasieki do 80 rodzin pszczelich.

Pomoc w ramach programu stanowi refundację kosztów poniesionych przez pszczelarza w terminie od 1 stycznia do 30 listopada 2018 roku. Uzyskać można do 95% zwrotu kosztów, z tym, że kwota dofinansowania waha się od 1000 do 10 000 zł. Dofinansowaniu podlegają jedynie koszty z zakupu i zasiedlenia rodzin pszczelich, odkładów pszczelich, zakupu uli, leków dla pszczół oraz środków do dezynfekcji pasiek.

Szczegółowe wytyczne dotyczące programu zawarte są w Regulaminie dostępnym między innymi na stronie Gminy Nysy oraz bezpośrednio w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Wnioski można składać do 31 października 2018 r. Należy pamiętać, iż zgodnie z regulaminem programu, liczy się data wpływu wniosku oraz dopuszcza się wykonanie jedynie jednej korekty lub uzupełnienia wniosku.

Dokumenty do wypełnienia można pobrać ze strony nysa.eu, klikając TUTAJ.

Opracowano na podstawie:

Nysa.eu, Zwiększenie populacji pszczół – program dotacyjny, www.nysa.eu/aktualnosc-10401-zwiekszenie_populacji_pszczol_program.html, Data publikacji: 2018.08.31, Data odczytu: 2018.09.05Liczba wyświetleń artykułu: 2140

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Nalewka jaśminowa z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą