Portal Pszczelarski

Dotacja dla pszczelarzy z województwa opolskiego 2018

pszczelarstwo opolskie dotacja pszczelarska

Do 31 października 2018 r. pszczelarze z województwa opolskiego mają możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Dotacyjnego Ochrona bioróżnorodności poprzez działania na rzecz zwiększenia populacji na terenie województwa opolskiego. W ramach refundacji poniesionych kosztów można uzyskać do 10 000 złotych dofinansowania.

Główny portal regionalny Gminy Nysa, przypomina pszczelarzom zasady ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu, którego celem jest przede wszystkim wsparcie działań związanych z ochroną owadów zapylających, wspieranie rozwoju populacji pszczoły miodnej oraz zapewnienie ciągłości istnienia gatunków. Nabór wniosków został ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu pod koniec sierpnia 2018 r.

Beneficjentami programu mogą zostać pszczelarze posiadający do 80 rodzin pszczelich, zgłoszonych do właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii. Istotnym obostrzeniem jest wymóg nie prowadzenia działu specjalnego produkcji rolnej w postaci pasieki. Ponadto o dofinansowanie mogą również ubiegać się pszczelarze, którzy dopiero planują założenie pasieki do 80 rodzin pszczelich.

Pomoc w ramach programu stanowi refundację kosztów poniesionych przez pszczelarza w terminie od 1 stycznia do 30 listopada 2018 roku. Uzyskać można do 95% zwrotu kosztów, z tym, że kwota dofinansowania waha się od 1000 do 10 000 zł. Dofinansowaniu podlegają jedynie koszty z zakupu i zasiedlenia rodzin pszczelich, odkładów pszczelich, zakupu uli, leków dla pszczół oraz środków do dezynfekcji pasiek.

Szczegółowe wytyczne dotyczące programu zawarte są w Regulaminie dostępnym między innymi na stronie Gminy Nysy oraz bezpośrednio w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Wnioski można składać do 31 października 2018 r. Należy pamiętać, iż zgodnie z regulaminem programu, liczy się data wpływu wniosku oraz dopuszcza się wykonanie jedynie jednej korekty lub uzupełnienia wniosku.

Dokumenty do wypełnienia można pobrać ze strony nysa.eu, klikając TUTAJ.

Opracowano na podstawie:

Nysa.eu, Zwiększenie populacji pszczół – program dotacyjny, www.nysa.eu/aktualnosc-10401-zwiekszenie_populacji_pszczol_program.html, Data publikacji: 2018.08.31, Data odczytu: 2018.09.05Liczba wyświetleń artykułu: 2207

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor