Portal Pszczelarski

Rój pszczół na Times Square w Nowym Jorku

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA pszczelarstwo miejskie

Do niecodziennego wydarzenia doszło w samym centrum Nowego Jorku. Rój około 40 tysięcy pszczół obsiadł stoisko z hot-dogami w najbardziej obleganym miejscu Nowego Jorku. Służby zaopiekowały się owadami, które najprawdopodobniej poszukiwały chłodniejszego miejsca do osiedlenia.

Nowojorski plac Time Square to ikona tego miasta. Słynie przede wszystkim z niezliczonej ilości reklam wyświetlanych tam w najnowocześniejszych technologiach. Turyści z całego świata traktują to miejsce jako obowiązkowy punkt zwiedzania miasta. Nigdy jeszcze nie zdarzyło się jednak, aby pszczoły postanowiły odwiedzić to miejsce. Zaskoczeniem dla wszystkich obecnych był fakt, że cały rój pszczół, jaki pojawił się na placu, obsiadł akurat stoisko z hot-dogami.

Zaalarmowane całą sytuacją służby, zamknęły część placu, a jeden z policjantów przystąpił do akcji usuwania owadów za pomocą specjalnego odkurzacza. Drugi z obecnych funkcjonariuszy uznał, że sytuacja jest na tyle nietypowa, iż należy ją uwiecznić w mediach społecznościowych. Dzięki niemu - a także dzięki innym obecnym - możemy obejrzeć sposób w jaki policjanci poradzili sobie z pszczołami.

Z relacji zebranych wynika, iż turyści oraz mieszkańcy byli jednocześnie wystraszeni tą nietypową sytuacją, ale także ogromnie zaciekawieni. Nie często mieszkańcy Nowego Jorku mają okazję obserwowania całego roju pszczół - tym bardziej w samym centrum miasta.

Wezwani na miejsce policjanci sugerują, iż owady próbowały się uchronić od temperatur jakie panują w mieście, szukały więc nowego schronienia. Pszczoły pochodziły prawdopodobnie z jednego z miejskich uli umieszczonych na dachach okolicznych budynków. Na szczęście ani pszczołom, ani nikomu z zebranych nie stała się żadna krzywda. Po całej akcji, owady zostały przetransportowane do nowej pasieki na Long Island.

Opracowano na podstawie:

o2.pl, Pszczoły nawiedziły Times Square. Niecodzienny widok w Nowym Jorku, https://www.o2.pl/artykul/pszczoly-nawiedzily-times-square-niecodzienny-widok-w-nowym-jorku-6289642293487745a, Data publikacji: 2018.08.29, Data odczytu:2018.09.01

CBS NEWS, New York abuzz about swarm of bees in Times Square, https://www.cbsnews.com/news/new-york-abuzz-about-swarm-of-bees-in-times-square/, Data publikacji:2018.08.29, Data odczytu: 2018.09.01Liczba wyświetleń artykułu: 947

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.