Portal Pszczelarski

Rój pszczół na Times Square w Nowym Jorku

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA pszczelarstwo miejskie

Do niecodziennego wydarzenia doszło w samym centrum Nowego Jorku. Rój około 40 tysięcy pszczół obsiadł stoisko z hot-dogami w najbardziej obleganym miejscu Nowego Jorku. Służby zaopiekowały się owadami, które najprawdopodobniej poszukiwały chłodniejszego miejsca do osiedlenia.

Nowojorski plac Time Square to ikona tego miasta. Słynie przede wszystkim z niezliczonej ilości reklam wyświetlanych tam w najnowocześniejszych technologiach. Turyści z całego świata traktują to miejsce jako obowiązkowy punkt zwiedzania miasta. Nigdy jeszcze nie zdarzyło się jednak, aby pszczoły postanowiły odwiedzić to miejsce. Zaskoczeniem dla wszystkich obecnych był fakt, że cały rój pszczół, jaki pojawił się na placu, obsiadł akurat stoisko z hot-dogami.

Zaalarmowane całą sytuacją służby, zamknęły część placu, a jeden z policjantów przystąpił do akcji usuwania owadów za pomocą specjalnego odkurzacza. Drugi z obecnych funkcjonariuszy uznał, że sytuacja jest na tyle nietypowa, iż należy ją uwiecznić w mediach społecznościowych. Dzięki niemu - a także dzięki innym obecnym - możemy obejrzeć sposób w jaki policjanci poradzili sobie z pszczołami.

Z relacji zebranych wynika, iż turyści oraz mieszkańcy byli jednocześnie wystraszeni tą nietypową sytuacją, ale także ogromnie zaciekawieni. Nie często mieszkańcy Nowego Jorku mają okazję obserwowania całego roju pszczół - tym bardziej w samym centrum miasta.

Wezwani na miejsce policjanci sugerują, iż owady próbowały się uchronić od temperatur jakie panują w mieście, szukały więc nowego schronienia. Pszczoły pochodziły prawdopodobnie z jednego z miejskich uli umieszczonych na dachach okolicznych budynków. Na szczęście ani pszczołom, ani nikomu z zebranych nie stała się żadna krzywda. Po całej akcji, owady zostały przetransportowane do nowej pasieki na Long Island.

Opracowano na podstawie:

o2.pl, Pszczoły nawiedziły Times Square. Niecodzienny widok w Nowym Jorku, https://www.o2.pl/artykul/pszczoly-nawiedzily-times-square-niecodzienny-widok-w-nowym-jorku-6289642293487745a, Data publikacji: 2018.08.29, Data odczytu:2018.09.01

CBS NEWS, New York abuzz about swarm of bees in Times Square, https://www.cbsnews.com/news/new-york-abuzz-about-swarm-of-bees-in-times-square/, Data publikacji:2018.08.29, Data odczytu: 2018.09.01Liczba wyświetleń artykułu: 1914

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica