Portal Pszczelarski

Rój pszczół na Times Square w Nowym Jorku

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA pszczelarstwo miejskie

Do niecodziennego wydarzenia doszło w samym centrum Nowego Jorku. Rój około 40 tysięcy pszczół obsiadł stoisko z hot-dogami w najbardziej obleganym miejscu Nowego Jorku. Służby zaopiekowały się owadami, które najprawdopodobniej poszukiwały chłodniejszego miejsca do osiedlenia.

Nowojorski plac Time Square to ikona tego miasta. Słynie przede wszystkim z niezliczonej ilości reklam wyświetlanych tam w najnowocześniejszych technologiach. Turyści z całego świata traktują to miejsce jako obowiązkowy punkt zwiedzania miasta. Nigdy jeszcze nie zdarzyło się jednak, aby pszczoły postanowiły odwiedzić to miejsce. Zaskoczeniem dla wszystkich obecnych był fakt, że cały rój pszczół, jaki pojawił się na placu, obsiadł akurat stoisko z hot-dogami.

Zaalarmowane całą sytuacją służby, zamknęły część placu, a jeden z policjantów przystąpił do akcji usuwania owadów za pomocą specjalnego odkurzacza. Drugi z obecnych funkcjonariuszy uznał, że sytuacja jest na tyle nietypowa, iż należy ją uwiecznić w mediach społecznościowych. Dzięki niemu - a także dzięki innym obecnym - możemy obejrzeć sposób w jaki policjanci poradzili sobie z pszczołami.

Z relacji zebranych wynika, iż turyści oraz mieszkańcy byli jednocześnie wystraszeni tą nietypową sytuacją, ale także ogromnie zaciekawieni. Nie często mieszkańcy Nowego Jorku mają okazję obserwowania całego roju pszczół - tym bardziej w samym centrum miasta.

Wezwani na miejsce policjanci sugerują, iż owady próbowały się uchronić od temperatur jakie panują w mieście, szukały więc nowego schronienia. Pszczoły pochodziły prawdopodobnie z jednego z miejskich uli umieszczonych na dachach okolicznych budynków. Na szczęście ani pszczołom, ani nikomu z zebranych nie stała się żadna krzywda. Po całej akcji, owady zostały przetransportowane do nowej pasieki na Long Island.

Opracowano na podstawie:

o2.pl, Pszczoły nawiedziły Times Square. Niecodzienny widok w Nowym Jorku, https://www.o2.pl/artykul/pszczoly-nawiedzily-times-square-niecodzienny-widok-w-nowym-jorku-6289642293487745a, Data publikacji: 2018.08.29, Data odczytu:2018.09.01

CBS NEWS, New York abuzz about swarm of bees in Times Square, https://www.cbsnews.com/news/new-york-abuzz-about-swarm-of-bees-in-times-square/, Data publikacji:2018.08.29, Data odczytu: 2018.09.01Liczba wyświetleń artykułu: 1957

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Ciasto orzechowe z miodem

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.