Portal Pszczelarski

Co by było, gdyby pszczoła... - akcja pszczelarska

pszczelarstwo śląskie akcja pszczelarska Dawid Błoński

"Gdyby pszczoła..." to inicjatywa podjęta w ramach akcji "Lokalni herosi. 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości". Można na nią głosować na stronie herosiprzedsiebiorczosci.pl.

Projekt "Gdyby pszczoła..." ma na celu podniesienie świadomości mieszkańców Żywca i okolic oraz odwiedzających to miejsce turystów na temat pszczół, pszczelarstwa, działań ekologicznych, a jednocześnie pobudzenie wyobraźni: "Co by było, gdyby pszczoła... wyginęła". Dawid Błoński z żywieckiego mini zoo, pomysłodawca projektu, chce o tym opowiedzieć poprzez zamieszczenie ciekawych i atrakcyjnych tablic edukacyjnych, które uczą przez zabawę. Tablice będą umieszczone w Parku Żywieckim, który stanowi ulubione miejsce spacerowe Żywczan. Otwarcie tej przestrzeni uświetni gra miejska dla dzieci i młodzieży.

- Park miejski staje się miejscem przyjaznym roślinom i zwierzętom – mówi Dawid Błoński. – Powstała tutaj pasieka edukacyjna, która ma na celu pokazywać dzieciom życie owadów zapylających, którymi są pszczoły. Na drzewach pojawiły się budki dla ptaków. Teraz powstał pomysł ścieżki edukacyjnej "Co by było, gdyby pszczoła...". Ścieżka edukacyjna będzie zawierała tablice z informacjami o życiu pszczół, o celach, jakie mają, o zapylaniu kwiatów. Musimy pamiętać, że co czwarta łyżka pokarmu na świecie produkowana jest dzięki pszczołom. Musimy też pamiętać, że nic nie dostajemy od naszych rodziców. Nie dostajemy tej Ziemi, ale pożyczamy ją od własnych dzieci. Więc starajmy się, aby zostawić tę Ziemię, ten świat piękniejszym, bogatszym w gatunki, a nie tak jak dzieje się do tej pory, że te gatunki tracimy. Oddawajmy swe głosy na nasz projekt, aby w Żywcu mogło zacząć się coś dobrego. Coś, co może w przyszłości będzie działało globalnie.

Partnerem projektu jest Żywiecka Fundacja Rozwoju.

Opracowano na podstawie:

zywiec.beskidy.news, Pszczoły i ścieżka edukacyjna – zagłosuj na projekt, https://zywiec.beskidy.news/wydarzenia/3694-pszczoly-i-sciezka-edukacyjna-zaglosuj-na-projekt, Data publikacji: 2018.08.22, Data odczytu: 2018.08.25



Liczba wyświetleń artykułu: 1626

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.