Portal Pszczelarski

Kawa z miodem i mlekiem – przepis

Na zdjęciu: kawa z pszczołą z mleka. Źródło zdjęcia: theendearingdesigner.com/wp-content/uploads/2011/11/Creative-Latte-Art-Designs-98-Bumble-Bee.jpg

przepis z miodem miód kawa z miodem napój z miodem

Kawa z miodem i mlekiem – przepis

Miód doskonale sprawdza się jako składnik wielu napojów – podkreśla smak, daje wspaniały aromat, a przy okazji dostarcza wartości odżywczych i ma właściwości zdrowotne. Warto więc używać go jako zdrowszego i bardziej odżywczego zamiennika cukru.

Kawa z mlekiem i miodem to doskonała alternatywa dla zwykłej małej czarnej. Ma wyjątkowy smak i aromat, jest słodka i doskonale rozgrzewa, szczególnie w chłodne jesienno-zimowe wieczory. Można ją przygotowywać na wiele sposobów, stosując się do przepisów lub po prostu dać się ponieść własnej fantazji. Co więcej, można też eksperymentować ze smakiem, dodając różne rodzaje miodów.

Jeśli chcemy, by kawa nie tylko doskonale smakowała, ale tez pięknie się prezentowała, przygotujmy pyszne cappuccino z miodowym mlekiem. Potrzebna będzie do tego kawa sypana lub rozpuszczalna, 100 mililitrów mleka, łyżeczka lub dwie miodu oraz ekspres do kawy. Najpierw przygotowujemy napar kawowy, a następnie czekamy, aż trochę przestygnie. W tym czasie spieniamy mleko, dodając do niego miód. Najlepszy będzie miód płynny lub biały i kremowy, który doskonale rozpuszcza się, nie tworząc grudek. Taką mleczno-miodową piankę nakładamy do filiżanki z kawą i podajemy. Piankę można dodatkowo posypać szczyptą cynamonu.

Kto nie ma w domu ekspresu lub chce przygotować napój na szybko, może wybrać przepis na kawę na miodzie. Potrzebna będzie do tego łyżeczka kawy rozpuszczalnej, 50 mililitrów mleka i, oczywiście, łyżeczka miodu. Kawę, mleko i miód wsypujemy do filiżanki i tak długo mieszamy całość, aż zupełnie się rozpuści. Na koniec zalewamy całość wrzątkiem i gotowe. Tę kawę również możemy dodatkowo posypać cynamonem. Smakuje doskonale.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 21048

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.