Portal Pszczelarski

Wielki Dzień Pszczół 2018 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego

pszczelarstwo dolnośląskie relacja z wydarzenia Wielki Dzień Pszczół pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

5 sierpnia 2018 r. w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu wszyscy chętni mogli się dowiedzieć od fachowców, dlaczego pszczoły są ważne dla człowieka. Na dachu Panoramy Natury stanęły dwa ule z rodzinami pszczelimi łagodnej rasy kraińskiej.

W godzinach od 10 do 16 można było nie tylko posłuchać opowieści bartników o pszczołach i pszczelarstwie, ale także zobaczyć, jak się robi kłodę bartną, a także samemu wykonać domek dla pszczół. Uczestnicy razem ze specjalistą szukali roślin miododajnych, a najmłodsi brali udział w licznych konkursach. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała czytanie książek na leżakach.

Znawcy tematu opowiedzieli, jakie są przyczyny ginięcia pszczół i jak pomóc zapylaczom. Według ich słów, w naszej szerokości geograficznej aż 85% roślin uprawnych jest owadopylna. Gdyby nie pszczoły, rośliny te przestałyby się rozmnażać. Musielibyśmy obyć się m.in. bez jabłek, czereśni, porzeczek i dyni. Tymczasem te owady są w niebezpieczeństwie. Na ok. 470 gatunków pszczół w Polsce aż 222 zagrożone są wyginięciem.

Na kiermaszu były sprzedawane miody od renomowanych pszczelarzy, zdrowa żywność i kosmetyki z naturalnych surowców.

Opracowano na podstawie:

wroclaw.wyborcza.pl, Dzień pszczoły. Ogród Botaniczny zyskał nowych, bezcennych pracowników, http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23755107,dzien-pszczoly-ogrod-botaniczny-zyskal-nowych-bezcennych-pracownikow.html, Data publikacji: 2018.08.05, Data odczytu: 2018.08.05

www.wroclaw.pl, Dzień Pszczoły w Ogrodzie Botanicznym, https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/rozrywka/6649-dzien-pszczoly-w-ogrodzie-botanicznym-2018, Data publikacji: 2018.08.05, Data odczytu: 2018.08.05Liczba wyświetleń artykułu: 698

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.