Portal Pszczelarski

Wielki Dzień Pszczół 2018 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego

pszczelarstwo dolnośląskie relacja z wydarzenia Wielki Dzień Pszczół pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

5 sierpnia 2018 r. w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu wszyscy chętni mogli się dowiedzieć od fachowców, dlaczego pszczoły są ważne dla człowieka. Na dachu Panoramy Natury stanęły dwa ule z rodzinami pszczelimi łagodnej rasy kraińskiej.

W godzinach od 10 do 16 można było nie tylko posłuchać opowieści bartników o pszczołach i pszczelarstwie, ale także zobaczyć, jak się robi kłodę bartną, a także samemu wykonać domek dla pszczół. Uczestnicy razem ze specjalistą szukali roślin miododajnych, a najmłodsi brali udział w licznych konkursach. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała czytanie książek na leżakach.

Znawcy tematu opowiedzieli, jakie są przyczyny ginięcia pszczół i jak pomóc zapylaczom. Według ich słów, w naszej szerokości geograficznej aż 85% roślin uprawnych jest owadopylna. Gdyby nie pszczoły, rośliny te przestałyby się rozmnażać. Musielibyśmy obyć się m.in. bez jabłek, czereśni, porzeczek i dyni. Tymczasem te owady są w niebezpieczeństwie. Na ok. 470 gatunków pszczół w Polsce aż 222 zagrożone są wyginięciem.

Na kiermaszu były sprzedawane miody od renomowanych pszczelarzy, zdrowa żywność i kosmetyki z naturalnych surowców.

Opracowano na podstawie:

wroclaw.wyborcza.pl, Dzień pszczoły. Ogród Botaniczny zyskał nowych, bezcennych pracowników, http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23755107,dzien-pszczoly-ogrod-botaniczny-zyskal-nowych-bezcennych-pracownikow.html, Data publikacji: 2018.08.05, Data odczytu: 2018.08.05

www.wroclaw.pl, Dzień Pszczoły w Ogrodzie Botanicznym, https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/rozrywka/6649-dzien-pszczoly-w-ogrodzie-botanicznym-2018, Data publikacji: 2018.08.05, Data odczytu: 2018.08.05Liczba wyświetleń artykułu: 933

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

BeePower! w Polsce i za granicą

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor