Portal Pszczelarski

Wielki Dzień Pszczół 2018 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego

pszczelarstwo dolnośląskie relacja z wydarzenia Wielki Dzień Pszczół pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

5 sierpnia 2018 r. w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu wszyscy chętni mogli się dowiedzieć od fachowców, dlaczego pszczoły są ważne dla człowieka. Na dachu Panoramy Natury stanęły dwa ule z rodzinami pszczelimi łagodnej rasy kraińskiej.

W godzinach od 10 do 16 można było nie tylko posłuchać opowieści bartników o pszczołach i pszczelarstwie, ale także zobaczyć, jak się robi kłodę bartną, a także samemu wykonać domek dla pszczół. Uczestnicy razem ze specjalistą szukali roślin miododajnych, a najmłodsi brali udział w licznych konkursach. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała czytanie książek na leżakach.

Znawcy tematu opowiedzieli, jakie są przyczyny ginięcia pszczół i jak pomóc zapylaczom. Według ich słów, w naszej szerokości geograficznej aż 85% roślin uprawnych jest owadopylna. Gdyby nie pszczoły, rośliny te przestałyby się rozmnażać. Musielibyśmy obyć się m.in. bez jabłek, czereśni, porzeczek i dyni. Tymczasem te owady są w niebezpieczeństwie. Na ok. 470 gatunków pszczół w Polsce aż 222 zagrożone są wyginięciem.

Na kiermaszu były sprzedawane miody od renomowanych pszczelarzy, zdrowa żywność i kosmetyki z naturalnych surowców.

Opracowano na podstawie:

wroclaw.wyborcza.pl, Dzień pszczoły. Ogród Botaniczny zyskał nowych, bezcennych pracowników, http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23755107,dzien-pszczoly-ogrod-botaniczny-zyskal-nowych-bezcennych-pracownikow.html, Data publikacji: 2018.08.05, Data odczytu: 2018.08.05

www.wroclaw.pl, Dzień Pszczoły w Ogrodzie Botanicznym, https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/rozrywka/6649-dzien-pszczoly-w-ogrodzie-botanicznym-2018, Data publikacji: 2018.08.05, Data odczytu: 2018.08.05Liczba wyświetleń artykułu: 887

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie