Portal Pszczelarski

Wielki Dzień Pszczół 2018 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego

pszczelarstwo dolnośląskie relacja z wydarzenia Wielki Dzień Pszczół pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

5 sierpnia 2018 r. w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu wszyscy chętni mogli się dowiedzieć od fachowców, dlaczego pszczoły są ważne dla człowieka. Na dachu Panoramy Natury stanęły dwa ule z rodzinami pszczelimi łagodnej rasy kraińskiej.

W godzinach od 10 do 16 można było nie tylko posłuchać opowieści bartników o pszczołach i pszczelarstwie, ale także zobaczyć, jak się robi kłodę bartną, a także samemu wykonać domek dla pszczół. Uczestnicy razem ze specjalistą szukali roślin miododajnych, a najmłodsi brali udział w licznych konkursach. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała czytanie książek na leżakach.

Znawcy tematu opowiedzieli, jakie są przyczyny ginięcia pszczół i jak pomóc zapylaczom. Według ich słów, w naszej szerokości geograficznej aż 85% roślin uprawnych jest owadopylna. Gdyby nie pszczoły, rośliny te przestałyby się rozmnażać. Musielibyśmy obyć się m.in. bez jabłek, czereśni, porzeczek i dyni. Tymczasem te owady są w niebezpieczeństwie. Na ok. 470 gatunków pszczół w Polsce aż 222 zagrożone są wyginięciem.

Na kiermaszu były sprzedawane miody od renomowanych pszczelarzy, zdrowa żywność i kosmetyki z naturalnych surowców.

Opracowano na podstawie:

wroclaw.wyborcza.pl, Dzień pszczoły. Ogród Botaniczny zyskał nowych, bezcennych pracowników, http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23755107,dzien-pszczoly-ogrod-botaniczny-zyskal-nowych-bezcennych-pracownikow.html, Data publikacji: 2018.08.05, Data odczytu: 2018.08.05

www.wroclaw.pl, Dzień Pszczoły w Ogrodzie Botanicznym, https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/rozrywka/6649-dzien-pszczoly-w-ogrodzie-botanicznym-2018, Data publikacji: 2018.08.05, Data odczytu: 2018.08.05Liczba wyświetleń artykułu: 777

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Plackowe brownie z cukinią i miodem

Pełnoziarniste placki z gruszką i miodem z pyłkiem pszczelim

Klasyczna truskawka z miodem

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.