Portal Pszczelarski

Wielki Dzień Pszczół 2018 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego

pszczelarstwo dolnośląskie relacja z wydarzenia Wielki Dzień Pszczół pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

5 sierpnia 2018 r. w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu wszyscy chętni mogli się dowiedzieć od fachowców, dlaczego pszczoły są ważne dla człowieka. Na dachu Panoramy Natury stanęły dwa ule z rodzinami pszczelimi łagodnej rasy kraińskiej.

W godzinach od 10 do 16 można było nie tylko posłuchać opowieści bartników o pszczołach i pszczelarstwie, ale także zobaczyć, jak się robi kłodę bartną, a także samemu wykonać domek dla pszczół. Uczestnicy razem ze specjalistą szukali roślin miododajnych, a najmłodsi brali udział w licznych konkursach. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała czytanie książek na leżakach.

Znawcy tematu opowiedzieli, jakie są przyczyny ginięcia pszczół i jak pomóc zapylaczom. Według ich słów, w naszej szerokości geograficznej aż 85% roślin uprawnych jest owadopylna. Gdyby nie pszczoły, rośliny te przestałyby się rozmnażać. Musielibyśmy obyć się m.in. bez jabłek, czereśni, porzeczek i dyni. Tymczasem te owady są w niebezpieczeństwie. Na ok. 470 gatunków pszczół w Polsce aż 222 zagrożone są wyginięciem.

Na kiermaszu były sprzedawane miody od renomowanych pszczelarzy, zdrowa żywność i kosmetyki z naturalnych surowców.

Opracowano na podstawie:

wroclaw.wyborcza.pl, Dzień pszczoły. Ogród Botaniczny zyskał nowych, bezcennych pracowników, http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23755107,dzien-pszczoly-ogrod-botaniczny-zyskal-nowych-bezcennych-pracownikow.html, Data publikacji: 2018.08.05, Data odczytu: 2018.08.05

www.wroclaw.pl, Dzień Pszczoły w Ogrodzie Botanicznym, https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/rozrywka/6649-dzien-pszczoly-w-ogrodzie-botanicznym-2018, Data publikacji: 2018.08.05, Data odczytu: 2018.08.05



Liczba wyświetleń artykułu: 1150

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Wiktoria Bajek

Wiktoria Bajek

Autorka tekstów

Studentka pedagogiki o specjalności resocjalizacja. Na co dzień pasjonatka pszczół miodnych i nie tylko. Szczególnie zainteresowana warunkami optymalnymi dla bytowania i rozwoju pszczół. Pasjonatka przyrody i długich spacerów.

Poliuretan czy drewno - który materiał lepszy na ul?